Urodziła trójkę dzieci, ale nienawidziła być w ciąży. "To nie był magiczny czas"

Dla wielu kobiet ciąża to najpiękniejszy okres w życiu. W social mediach widzimy piękne obrazki, ale coraz więcej matek pisze też o ciemnych stronach bycia w ciąży. Niedawno jedna z nich na swoim profilu w szczerym wpisie wyznała, że bycie w ciąży nie było niczym przyjemnym.

Więcej artykułów o ciąży znajdziecie na Gazeta.pl

Rhiannon Abrahams to popularna blogerka i influencerka, która zyskała rzeszę fanów dzięki swojej otwartości i szczerości. Kobieta jest mamą trzech pociech, ale ciąża z każdą z nich była dla niej trudna i wcale nie był to piękny i magiczny czas, jak wiele kobiet o tym opowiada. Rhiannon chciała być matką i ta droga wcale nie była łatwa, bo doświadczyła poronienia i długo nie mogła pogodzić się ze stratą. Obecnie jako mama czuje się spełniona. 

Zobacz wideo

"Nienawidzę być w ciąży"

Na takie wyznanie zdecydowała się blogerka na Instagramie. Choć dzieci dają jej ogromną radość, to sam okres ciąży był dla niej trudnym doświadczeniem. W swoich social mediach podała kilka przykładów. Pierwszym z nich były dolegliwości pokarmowe. Choć wiele kobiet się z nimi zmaga, to wciąż istnieje takie przekonanie, że mdłości czy wymioty w końcu miną. I rzeczywiście często tak się dzieje, ale są też takie przypadki, w których dolegliwości pokarmowe trwają przez cały okres ciąży i są naprawdę uciążliwe. Kobieta miała również problem z nietrzymaniem moczu

"Nawet gdy kichałam, to zdarzało mi się trochę popuścić."

- wspomina.

Nietrzymanie moczu wciąż jest tematem tabu i mało kto o tym wspomina, bo jest to coś, czego kobiety się wstydzą. Prawda jest taka, że ten problem dotyczy wielu ciężarnych i warto o tym mówić, chociażby dlatego, żeby wiedzieć, jak się na to przygotować. 

Rhiannon wyznała również, że denerwują ją te ciągłe wahania nastrojów, ból i proszenie o pomoc przy codziennych czynnościach. Na Instagramie napisała, że bała się mówić o tym wszystkim otwarcie, bo nie wiedziała, jak zareagują na to inni. 

Jeśli czujesz się w ten sposób, nie jesteś sama, po prostu o tym się nie mówi się tak często. Jedyne, co teraz robię, to szczerze dzielę się z Wami tym, jak się czuję. Mam nadzieję, że sprawię, że inne mamy też poczują się normalnie.

Blogerka napisała, że zazdrości każdej mamie, która uwielbia być w ciąży. 

 

Kopnięcia dziecka wynagradzają wszystko 

Były momenty, które influencerka uwielbiała. Pewnie wiele mam się z nią zgodzi, że ruchy i kopnięcia dziecka w brzuchu potrafią wynagrodzić wszystko. 

Jedyne, co kochałam, to momenty, gdy dziecko dawało o sobie znać, gdy czułam kopnięcie lub ruch. To było w 100 procentach warte wszystkiego i sprawiało, że czułam się tak szczęśliwa!

- wyjaśniła.

A wy jakie macie doświadczenia z okresu ciąży? Lubiliście ten stan czy tak jak Rhiannon było to dla was trudne doświadczenie?

Więcej o: