Te życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok nie powinny być składane. Możesz nieświadomie krzywdzić kogoś bliskiego

Istnieją piękne życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok, które uszczęśliwią osoby, którym je złożysz. Są jednak też takie, które nieświadomie mogą krzywdzić bliskie ci osoby. Są sprawy, które nie powinny być poruszane przy wigilijnym stole. Wyjaśnimy czego nie mówić, aby nikogo nie urazić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Składanie życzeń przy łamaniu się opłatkiem to bardzo popularny i Polski zwyczaj. Często czekamy cały rok, aby spotkać się w rodzinnym gronie i wszyscy razem i świętować ten uroczysty czas. Cała magia może jednak ulecieć w jednym momencie. Dokładnie wtedy gdy bliskie nam osoby, zamiast pokazać poprzez życzenia, że naprawdę zależy im na nas i naszym szczęściu, wbijają jedynie szpilę w sprawy, które nas bolą. Przedstawimy dziś życzenia, których nie powinno się składać bliskim i znajomym, na których nam zależy.

Zobacz wideo To nie Twoja wina - film stworzony z fragmentów listów kobiet po stracie ciąży

Te życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok mogą zaboleć - "Żebyś w końcu zmądrzała"

Pod tym jednym sformułowaniem może kryć się wiele ukrytych sugestii. Twojej rodzinie nie odpowiada twój partner a może twoja praca czy zainteresowania? Nie wybrałaś studiów wymarzonych przez najbliższych? Niestety możesz to usłyszeć nie wprost, ale poprzez słowa opakowane w "żebyś w końcu zmądrzała". Jeśli nie chcesz komuś zrobić przykrości, nigdy nie składaj takich życzeń. Jeśli męczy cię jakaś kwestia, porozmawiaj z tą osobą najlepiej po świętach.

"Żebyście się zdecydowali w końcu na dziecko" - odmienione przez wszystkie przypadki

" Abyś w końcu zaszła w ciąże" "abyśmy za rok spotkali się w większym gronie" i tak dalej. Jest to jedno z najmniej odpowiednich życzeń dla młodej pary a wręcz z gatunku tych, które wypowiadacie, ilekroć chcecie zrobić komuś największą krzywdę na świecie. Nigdy nie wiecie co dzieje się w tym momencie u tej pary. Nigdy nie mamy pewności czy aby na pewno się im układa, czy nie są właśnie po poronieniu, a może starają się od dłuższego czasu i nic z tego nie wychodzi. Możliwe też, że po prostu nie czują się gotowi! W takich sytuacjach tego typu życzenia są po prostu niestosowne!

Niefortunne życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok - "Żebyś zadbała wreszcie o siebie"

"Żebyś ciut przytyła, bo nam zaraz znikniesz", "żebyś wreszcie schudła". Czyli jesteś dla swoich bliskich zbyt gruba, zbyt szczupła a może nie miałaś czasu zrobić paznokci u kosmetyczki na święta i nowego koloru u fryzjera? Dla kogo powinnyśmy być idealne takie, jakie jesteśmy jak nie dla swoich najbliższych? Czasem waga spowodowana jest chorobą, o której dana osoba nie chce mówić zwłaszcza w święta czy nowy rok. Może jest młodą mamą, która nie zdążyła zrzucić kilogramów lub zmieniły się jej priorytety. Uszanuj to i nie składaj takich życzeń.

Więcej o: