Strój na Sylwestra. Męski outfit na bal sylwestrowy i nie tylko

Męski strój na Sylwestra to wbrew pozorom trudne wyzwanie. Reguły gry na domówce przekładają się na zupełnie inne modowe klimaty niż elegancki bal, czy wizyta w filharmonii. O szczegółach piszemy poniżej.

Jak mężczyzna powinien ubrać się na Sylwestra? - odpowiednio do okazji

Można się z tym zgadzać lub nie, ale dress code to całkiem realny zbiór zasad, który ma nam pomóc odnaleźć się w każdej sytuacji. Zastanawiasz się, jak mężczyzna powinien ubrać się na Sylwestra? Poniżej znajdziesz mini przewodnik w kategorii męskie stylizacje na Sylwestra 2022. 

Męski outfit na Sylwestra - domówka u znajomych 

Wydawać by się mogło, że to bardzo prosty temat, ale domówka domówce nierówna. Na miejscu może okazać się, że zamiast na luźną imprezę trafiliśmy na prywatne mini przyjęcie. Tego typu pomyłki zdarzają się, gdy nie dość dobrze znamy gospodarzy, a zaproszenie otrzymaliśmy od osób trzecich. Niezręcznej sytuacji pomoże uniknąć zwykły telefon z zapytaniem o charakter spotkania. Szukasz pomysłu na męski outfit na Sylwestra? Sprawdź propozycje poniżej. 

Zobacz wideo Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło

Męskie stylizacje na Sylwestra 2022 - luźny casual 

Aktualnie bardzo modne są zestawy dresowe zarówno kobiecie jak i męskie, jednak nawet na zwykłą domówkę warto się postarać odrobinę więcej.

  • Stylizacja z czapką i rozpinaną bluzą, pasuje każdemu i jest to taki wybór pół na pół. Luźno, ale w aktualnych trendach. 
  • Bluza z ciekawą aplikacją adekwatną do pory roku lub tematu spotkania z pewnością spotka się z uznaniem gości i zapewni właścicielowi centralną pozycję na każdym zdjęciu. 
  • Przepis na elegancki i jednocześnie luźny wygląd to biały T-shirt i czarne spodnie. Kropką nad i będzie kurtka jeansowa, którą każdy powinien mieć w swojej szafie. 

Męskie stylizacje na Sylwestra 2022. Zdjęcie ilustracyjneMęskie stylizacje na Sylwestra 2022. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Męski outfit na Sylwestra - propozycja na bal 

Bale oraz przyjęcia sylwestrowe rządzą się swoim prawami. Sylwestrowa noc w klimacie tanecznym lub wieczór w filharmonii wymaga od uczestników strojów wieczorowych. Taka adnotacja najczęściej znajduje się już na samym zaproszeniu, a co się za tym kryje? Specjalnie dobrany męski outfit na sylwestra. 

Męski strój na Sylwestra - dwa oblicza eleganckiego stylu 

Pierwsza opcja na bal - zasada black tie: ciemna marynarka, biała koszula oraz eleganckie spodnie. Nie wszyscy odnajdą się pod kołnierzykiem, dlatego pod marynarkę dopuszczalny jest jednolity T-shirt najlepiej w ciemnym kolorze. To dobre rozwiązanie zwłaszcza do klubu, gdzie biała koszula może być uznana za lekką przesadę. 

Strój na sylwestra męski. Zdjęcie ilustracyjneStrój na sylwestra męski. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Na wieczór w filharmonii lub w teatrze zgodnie z zasadą white tie idealny będzie smoking: bazą do tego stroju jest frak, spodnie z lampasami oraz wiązana mucha. 

Zobacz też: Sylwester w stylu lat 70. - zobacz najlepsze inspiracje

Więcej o: