Wsyp do pralki dwie łyżeczki cukru i wstaw kolorowe pranie. Efekty cię zaskoczą!

Co się stanie, gdy dodasz do pralki dwie łyżeczki cukru i nastawisz pranie? To trik, który może wydawać się dziwny, ale zaskakujące efekty. Cukier to produkt, który znajdziemy praktycznie w każdej kuchni, jednak oprócz dosładzania potraw, ma również inne zastosowanie.

Więcej domowych sposobów i przydatnych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zrobić idealne zdjęcie? Kilka trików od profesjonalisty

Aby efekty prania były zadowalające, a kolejne cykle nie powodowały niszczenia ubrań, nie można ograniczać tej czynności jedynie do wrzucenia brudnych ubrań do pralki, naciśnięcia przycisku start i na koniec ich rozwieszeniu. Niezbędna jest odpowiednia segregacja kolorami oraz materiałami, dobranie odpowiedniego programu (temperatury), a także detergentu do każdej partii. Jednak zdarza się, że mimo dbania o wszelkie szczegóły związane z nastawianiem prania, kolory ubrań stają się z upływem lat koloru mniej intensywne. Aby temu zapobiec można stosować płyny mające za zadanie ochronę koloru, albo wypróbować taniego, domowego sposobu.

Nietypowe zastosowanie cukru podczas prania. Ochroni kolory twoich ubrań

Niemal każdy przynajmniej raz w życiu doświadczył przykrej sytuacji, kiedy to jego ulubiony element garderoby wypłowiał i stracił swój intensywny kolor. Wypłowiałe ubranie możesz spróbować odratować barwnikiem do ubrań, jednak warto zabezpieczyć pozostałą odzież, by uniknąć tego w przyszłości.  Z pomocą przyjdzie nam właśnie cukier, który niemal każdy ma w swojej kuchennej szafce. Okazuje się, że cukier działa na ubrania działa niczym odświeżacz koloru, zabezpieczając tkaniny przed utratą barwnika.

Chcąc ochronić kolory ubrań i wydobyć ich głębię, wystarczy wsypać dwie łyżeczki cukru do dozownika pralki podczas trybu płukania (jeśli ubrań w pralce jest mniej, wystarczy jedna). Można również na kilka godzin zanurzyć je w wodzie z dodatkiem cukru. Ten trik stosowany regularnie z pewnością przyniesie świetne efekty.

Więcej o: