Wsyp do zlewu sodę oczyszczoną. Świetny trik, dzięki któremu sporo zaoszczędzisz

Co takiego się stanie, jeśli do zlewu wsypiesz sodę oczyszczoną i zalejesz wrzątkiem? To banalnie prosty i tani sposób, który potrafi uwolnić od częstego kłopotu pojawiającego się w kuchni oraz łazience. Dzięki niemu oszczędzisz sobie nerwów oraz pieniędzy.

Więcej domowych sposobów i przydatnych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Robisz zdjęcia w ten sposób? To powszechny błąd, przez które nie wyglądają dobrze

Zatkany zlew to popularny i często pojawiający się problem zarówno w kuchni, jak i w łazience. Warto zdawać sobie jednak sprawę, że rury odpływów nie zapychają się same z dnia na dzień. Resztki jedzenia w kuchni czy osady z kosmetyków oraz włosy w łazience gromadzą się w odpływie przez dłuższy czas. Zanim jednak woda całkowicie przestanie spływać, można łatwo rozpoznać, że zbliża się moment krytyczny. Przede wszystkim:

Co oznacza kolor krwi podczas miesiączki? Co oznacza kolor krwi podczas miesiączki? Szary np. powinien cię zaniepokoić

  • woda zaczyna spływać wolniej,
  • zapach z odpływu robi się nieprzyjemny,
  • pojawiają się pęcherzyki powietrza podczas spływania wody,
  • gdy woda trafia do rur, rozlega się charakterystyczne bulgotanie. 

Jeśli zauważysz taki problem w swoim domu, nie musisz wcale sięgać od razy po żrące i niezbyt korzystne dla środowiska detergenty. Z pomocą przyjść może również mniej inwazyjna, tania i domowa metoda, która stosowana regularnie pomoże zaoszczędzić ci na hydrauliku. 

Nietypowe zastosowanie sody oczyszczonej. Wsyp ją do zlewu, a efekt pozytywnie cię zaskoczy

Zamiast borykać się z mocno zapchanymi odpływami i niedrożnymi rurami, znacznie lepiej dbać o nie na co dzień i oszczędzić sobie nerwów czy wydawania pieniędzy na interwencję hydrauliczną. Z pomocą przyjdzie prosty domowy trik. Do wykonania takiego domowego środka do udrożniania rur potrzebna będzie jedynie soda oczyszczona oraz wrzątek. Wystarczy do odpływu wsypać opakowanie sody oczyszczonej, a po chwili zalać litrem gorącej wody. Po takim zabiegu, resztki zalegające w rurach zostaną usunięte.

Co zrobić, by po smażeniu karpia nie pozostały ci zatkane rury? (zdjęcie ilustracyjne) Co zrobić, by po smażeniu karpia nie pozostały zatkane rury? Dobrze usuwaj olej

Jeśli natomiast okaże się, że rury są mocniej zapchane, można użyć nieco silniejszej mieszanki. W tym celu sodę wsypaną do odpływu należy zalać szklanką octu i przykryć odpływ korkiem lub talerzykiem. W tym czasie nie należy pochylać się nad zlewem czy też umywalką, bo z rury będą wydobywać się opary, które mogą podrażnić oczy

Więcej o: