Jak wybrać imię dla psa? Sprawdź, jakich imion lepiej unikać

Wybór odpowiedniego imienia dla psa nie należy do łatwych zadań. Istnieją jednak pewne kryteria, które znacznie ułatwią nam tę decyzję. Sprawdź, na co zwracać uwagę i jakich imion lepiej unikać.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Imię naszego pupila powinno nam się nie tylko podobać, ale też oddawać charakter i osobowość naszego psa. Najczęściej ludzie kierują się więc swoim gustem, nazywając swojego czworonoga imieniem ulubionych bohaterów filmowych, czy książkowych. Równie chętnie stawiamy także na klasykę, decydując się na tradycyjne imiona, jak Reksio, Azor, Misiek, Łatka czy Mucha. Wybierając jednak takie imiona, trzeba brać pod uwagę ich popularność - na spacerach, czy podczas zabawy na psich wybiegach, możemy spotkać wiele czworonogów o właśnie takich imionach, co zdezorientuje naszego pupila. Dlatego lepiej wykazać się kreatywnością, stawiając na mniej popularne imię.

Proste zasady, dzięki którym twoje zdjęcia wejdą na wyższy poziom:

Zobacz wideo

Jakich imion dla psów warto więc unikać?

Obok wymienionego już wcześniej Azora, czy Reksia, niesłabnącą popularnością cieszą się też takie imiona jak - w przypadku suczek - Sonia, Luna, czy Tina, a w przypadku psów niezmiennie prym wiodą: Max, Roki, Dżeki oraz Nero.

Maja Bohosiewicz o świątecznej traumie z dzieciństwa: 'Z bratem wyliśmy nad kiblem' (zdjęcie ilustracyjne) Bohosiewicz o świątecznej traumie z dzieciństwa: "Z bratem wyliśmy nad kiblem"

Wybierając imię dla psa, warto też pamiętać, że najlepiej reagują one na krótkie i dźwięczne imiona, zawierające głoski takie jak „r", „dż", „dź", „ks". Psy nie rozumieją sensu naszych słów, a krótkie i dźwięczne imię jest dla nich łatwiejsze dla zapamiętania, a także wygodniejsze do wypowiadania do nawołującego właściciela.

Musimy też zdawać sobie sprawę, że imię naszego pupila to nie tylko wizytówka naszego psa, ale przede wszystkim nasza - świadczy o naszych upodobaniach, a nawet kulturze osobistej. Nie powinniśmy więc nazywać psa imionami kojarzącymi się z grupą społeczną czy etniczną, czy też przekleństwami w innych językach.

Joanna Koroniewska o urlopie w Hiszpanii: 'Może nawet wrócę wcześniej. Obrażona' (zdjęcie ilustracyjne) Joanna Koroniewska o urlopie w Hiszpanii: "Może nawet wrócę wcześniej. Obrażona"

Więcej o: