Wężownik to najbardziej tajemniczy znak zodiaku. Poznaj o nim całą prawdę

Wężownik określany jest często jako brakujący lub trzynasty znak zodiaku. Choć wiele osób określa to jako przełom w astrologii, to konstelację Wężownika znali już astrolodzy w starożytnym Babilonie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Robisz zdjęcia w ten sposób? To powszechny błąd, przez które nie wyglądają dobrze

Współczesna astrologia wyróżnia dwanaście znaków zodiaku, choć według niektórych powinna ona zostać wzbogacona o Wężownika, czyli jak do tej pory nieoficjalny, trzynasty znak zodiaku. Według krążących pogłosek to właśnie NASA dokonała tego odkrycia. Ile jest w tym prawdy? Jakie cechy charakteru przypisuje się osobom spod znaku Wężownika? Odpowiadamy na wszystkie te pytania. 

Nowy znak zodiaku, czyli Wężownik i jego historia

Pogłoski o trzynastym znaku zodiaku rozpoczęły się już w 2011 roku po tym, jak badacze NASA ustalili, że twórcy astrologii, czyli Babilończycy nie uwzględnili istnienia jednego z gwiazdozbiorów — Wężownika. Kształtem przypomina on ludzką postać, trzymającą węża. Jest to związane z legendą greckiego boga sztuki lekarskiej Asklepiosa, który miał pewnego razu udusić węża. Ten jednak odżył za pomocą tajemniczego zioła, które przed ucieczką Asklepios miał mu wyrwać, aby następnie przywracać do życia ludzi i cudowne istoty. Z obawy na posiadane moce Asklepiosa, Hades zwrócił się o pomoc do Zeusa, który następnie zabił uzdrowiciela. W zamian umieścił go na zaś niebie pośród innych gwiazdozbiorów.

Wężownik — trzynasty znak zodiaku objąłby osoby urodzone w grudniu 

Według naukowców przez ekliptykę, czyli okrąg, po którym obserwowane z Ziemi Słońce porusza się po niebie, przebiega nie dwanaście, a trzynaście gwiazdozbiorów, w tym właśnie Wężownik. Słońce przecina wspomnianą konstelację pomiędzy 29 listopada, a 18 grudnia. To właśnie osobom urodzonym w tym okresie, byłby przypisany nowy znak zodiaku Wężownik. 

Cechy charakteru osób spod znaku Wężownika

Osoby spod znaku Wężownika cechują się dużą wrażliwością, a jednocześnie chęcią nieustannego rozwoju. Są to samotnicy podążający własnymi ścieżkami, którzy lubią nowe wyzwania i wciąż są głodne sukcesu. Wężowniki charakteryzują się artystyczną duszą, która doskonale organizuje pracę własną oraz innych. 

Więcej o: