Polacy nie lubią tych imion. "Dar od Boga" najmniej popularnym imieniem damskim w 2021 roku

W 2021 roku rodzice wybierali imię męskie, które królowało również w roku 2020. Jakie imiona były najmniej popularne? Do tych najrzadziej wybieranych zaliczamy zarówno te tradycyjne, jak i bardziej wymyślne. Podpowiadamy, których imion rodzice woleli unikać.

Rodzicie wybierając imię dla swojego potomstwa mają duży kłopot. Często w grę wchodzi to, czy takie imię da się zdrobnić, czy jest popularne, albo czy brzmi oryginalnie, co często jest zaletą. Chętnie wybieranymi imionami są też imiona po dziadkach, lub pradziadkach. Okazuje się, że w 2021 roku rodzice postawili właśnie na imiona tradycyjne. Są jednak takie, które były wybierane najrzadziej. To imiona już nie modne, lub po prostu rzadko spotykane. Jakich imion unikają rodzice?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Robisz zdjęcia pod słońce? Zobacz, dlaczego lepiej z tego zrezygnować

Najpopularniejsze imiona dla chłopca w Polsce 2021. "Wybitny" nadal w modzie!

W 2021 roku najpopularniejsze imię męskie nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem. Na pierwszym miejscu nadal jest Antoni. Imię dosyć uniwersalne, ponieważ można je zdrabniać, a i w języku angielskim brzmi podobnie, co może ułatwić mu ścieżkę kariery. Antoni to imię łacińskiego pochodzenia i wywodzi się od rzymskiego rodu Antoniuszy. Oznacza: wspaniały, doskonały, wybitny. Popularny był również Jan.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynki w Polsce 2021. Rodzice stawiają na "Mądrość"

Do najpopularniejszych imion w 2021 roku zaliczamy Zofię i Hannę. Wyprzedziły nieco Zuzannę, która przodowała w latach ubiegłych. Imię Zofia pochodzi od greckiego słowa „sophia", co w wolnym tłumaczeniu oznacza „mądrość". Każde z tych imion należy do bardzo tradycyjnych i klasycznych.

Najmniej lubiane imiona w 2021 roku. Rodzice rezygnują z tych oryginalnych lub niemodnych

Okazuje się, że rodzice chętniej wybierają tradycyjne imiona, niż bardziej współczesne, zagraniczne, czy oryginalne. Zdecydowanie najrzadszymi imionami w roku 2021 było damskie imię Yasmin, które wywodzi się z języka perskiego i oznacza ''Dar od Boga". Mimo popularności znanej celebrytki z "Top Model", imię Żaklina również wybierane było najrzadziej. To samo tyczy się imienia Rebeka i Pamela.

Jeśli chodzi o chłopców, tutaj zrezygnowano z imion nie tyle oryginalnych, co dawno nie modnych. Rodzice nie decydowali się często na imię Radzimir, Euzebiusz i Jarema.

Więcej o: