Telenowele, które kiedyś oglądałyśmy z babcią. To dopiero były hity!

Telenowele od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród polskich widzów, a na antenie pojawiają się coraz to nowsze produkcje. Do dziś z ogromnym sentymentem wiele osób wraca jednak do tych, które królowały 20 lat temu. Oto seriale, które kiedyś oglądałyśmy z babcią lub mamą. Pamiętacie je jeszcze?

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Najsłynniejsze wpadki w filmach, serialach i nie tylko!

Nie da się ukryć, że dziś w Polsce największym zainteresowaniem cieszą się seriale amerykańskie, tureckie czy też nasze rodzime produkcje. Jednak pod koniec lat 90. oraz na początku lat dwutysięcznych to właśnie telenowele latynoskie wiodły prym w naszym kraju i ściągały przed telewizory setki tysięcy widzów. Wiele z tych produkcji do dziś wspominamy z sentymentem. Część z nich zrobiła taką furorę, że bohaterzy kojarzeni byli nawet przez osoby, które nigdy ich nie oglądały. Przypomnijmy zatem pięć nieśmiertelnych tytułów, które kiedyś przyciągały nie tylko nas, lecz także nasze koleżanki, mamy, babcie oraz ich koleżanki.

Najpopularniejsze telenowele, które kiedyś oglądałyśmy z babcią

Nie ma wątpliwości, że "Zbuntowany Anioł" był fenomenem nie tylko w Polsce, lecz także na całym świecie. Serial przedstawia losy niesfornej sieroty Milagros. Dziewczyna rozpoczyna pracę jako pokojówka w rezydencji rodziny DiCarlo i z wzajemnością zakochuje się w synu pana domu. W głównej roli wystąpili Natalii Oreiro oraz Facundo Arana, których popularność od lat nie słabnie.

"Przyjaciółki i rywalki", czyli historia opowiadająca o przygodach czterech młodych, 21-letnich dziewczyn, które pochodzą z różnych klas społecznych: Laury, (Michelle Vieth), Jimeny (Ludwika Paleta), Ofelii (Adamari Lopez) oraz Nayeli (Angelica Vale).

W serialu "Esmeralda" poznajemy historię Jose Armando, który ma wziąć ślub. Wszystko komplikuje się, gdy poznaje niewidomą Esmeraldę i traci dla niej głowę. Telenowela ta rozkochała w Polsce miliony widzów i choć emitowana była od 31 sierpnia 1998 r. do 11 marca 1999 r., to zdecydowano się na jego ponowną emisję od 1 lipca do 18 grudnia 2000 roku.

"Gorzka Zemsta" to kolumbijska telenowela, która opowiada o losach trzech ubogich braci: Juana, Oscara i Franca, którzy po samobójczej śmierci siostry, postanawiają zemścić się na rodzinie miliardera, z którym ta miała romans. Jednak z zemsty nic nie wychodzi gdy zakochują się w trzech siostrach miliardera: Normie, Jimenie i Sarze. Dla fanów mamy dobrą wiadomość - "Gorzka Zemsta" powróci na ekrany w 2022 roku. Właśnie kręcona jest kontynuacja z udziałem tych samych aktorów.

"Cena marzeń" opowiada o Rubi, czyli pięknej dziewczynie, dla której liczą się tylko pieniądze, sława i bogactwo. Pochodzi z biednej rodziny, lecz pełnej miłości i ciepła rodzinnego. Jednak, nie ma tego wszystkiego co sobie wymarzyła. Choć zakochana jest z wzajemnością w Alejandrze nie chce szczęścia tylko pieniędzy. Dlatego zaczyna uwodzić zamożnego narzeczonego swojej najlepszej przyjaciółki.

Listę zamyka "Moda na sukces" i choć nie jest to serial latynoski, a amerykański tasiemiec, to osiągnął on w Polsce niesamowitą popularność. Historia pełna intryg, romansów i zwrotów akcji sprawiała, że kobiety z zapartym tchem śledziły losy rodziny Forresterów .

Więcej o: