Wrzuć do prania liść laurowy. Efekt cię zaskoczy! Dzięki temu sporo zaoszczędzisz

Co się stanie, jeśli dodasz liść laurowy do swojego prania? Jeśli jeszcze nie znasz tego genialnego triku, koniecznie nadrób zaległości. Choć liście laurowe znajdziemy praktycznie w każdej kuchennej szafce, to okazuje się, że oprócz doprawiania potraw, mają inne, wręcz zaskakujące zastosowanie.

Więcej domowych sposobów i trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Telefon w folii, makaron w suszarce i inne. Kuchenne triki, które musisz znać

Pranie ubrań, choć z pozoru jest raczej prostą czynnością, dla niektórych nadal bywa nie lada wyzwaniem. Prania nie można bowiem ograniczać do wrzucenia brudnych ubrań do pralki, dodania pierwszych lepszych detergentów i naciśnięcia przycisku start. Wiele osób zupełnie nie zdaje sobie sprawy, że ubrania znacznie szybciej się niszczą, jeśli prane są w zbyt ciepłej wodzie, nie są dobrze posegregowane czy używany detergent jest zbyt mocny. Bardzo częstym problemem są również zafarbowane ubrania. Jednak zamiast płakać nad rozlanym mlekiem, lepiej działać. Tu z pomocą przyjdzie właśnie domowy sposób z liściem laurowym. 

Nietypowe zastosowanie liści laurowych. Dodaj je do pralki i nastaw pranie

Chyba każdemu choć raz w życiu zdarzyło się dodać niechcący coś kolorowego do jasnego lub białego prania. Niestety efekty takiego przeoczenia mogą być opłakane. Okazuje się, że jest wyjście z takiej sytuacji i wcale nie trzeba sięgać bo wybielacze czy inne chemiczne specyfiki.

W takiej sytuacji warto skorzystać z jednego ze starych patentów, które stosowały nasze mamy i babcie. Wiele osób nie wie, że liście laurowe mogą pomóc uratować zafarbowane ubrania i przywrócić im pierwotny kolor. Można wrzucić liście laurowe bezpośrednio do pralki i nastawić pranie, ale jeśli kolor odzieży jest mocno zmieniony, to zdecydowanie lepszy efekt zapewni wywar, w którym następnie namoczymy zafarbowaną odzież

Garść liści laurowych włóż do garnka, zalej wodą i zagotuj. Odstaw na 15 minut do lekkiego przestygnięcia, a po upływie tego czasu wrzuć do wywaru zafarbowane ubranie i pozostaw na kilka godzin. Na koniec upierz ubranie jak zwykle w pralce bądź ręcznie.

Więcej o: