Pomysł na prezent na ostatnią chwilę? Te upominki handmade, to efektowne rozwiązania dla spóźnialskich

Święta za rogiem, a ty jeszcze nie masz prezentów? Bez obaw! Jeśli zastanawiasz się co można kupić tacie na święta, albo jaki prezent na święta dla babci, mamy odpowiedź. Możesz wykonać go samodzielnie! Oto pomysły na efektowne podarunki, które uratują spóźnialskich.

Wigilia już jutro! W centrach handlowych tłumy spóźnialskich szturmują sklepy w poszukiwaniu idealnego prezentu na ostatnią chwilę. Możesz ominąć to świąteczne zamieszanie. Stwórz prezent samodzielnie w domu. Nie musisz mieć wielkich zdolności manualnych, aby oczarować swoich najbliższych. Te pomysły są sprawdzone, efektowne i ucieszą mamę, tatę, dziadków, czy rodzeństwo. Wykonasz je w krótkim czasie i zdążysz przed wigilijną kolacją. Te oryginalne podarki zostaną w pamięci wszystkich na długo!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Joanna Przetakiewicz jest już gotowa na święta. Jakie prezenty znajdziemy pod jej choinką?

Prezent dla babci na święta? Świąteczny stroik lub kosz różności to strzał w 10!

Ten rodzaj upominku spodoba się również dziadkowi. Jeśli nie masz pomysłu na prezent, kup wiklinowy koszyk, lub weź ładne pudełko. Jeśli masz chwilę dłużej, możesz pomalować je samodzielnie, lub ozdobić metodą decoupage. Do pudełka włóż kawałek gąbki i spróbuj skomponować niewielki stroik z gałązek choinki i ozdób świąteczny. Dodaj do tego ulubiony napój, słodycze lub zapachową świeczkę. Nie zapomnij o kartce z życzeniami od serca!

 

Prezent dla przyjaciółki na święta? Słodycze to sprawdzony prezent również dla rodzeństwa

W zdecydowanej większości domów na całym świecie istnieje tradycja pieczenia świątecznych pierników. Te słodycze uwielbiają dorośli i dzieci! Jeśli zostało ci ich nieco za dużo, to ozdób je ładnie i włóż do dekoracyjnej puszki, lub samodzielnie przystrojonego słoika. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie ozdobienie pierniczków w sposób spersonalizowany. Taki słodki upominek ucieszy przyjaciółkę, rodzeństwo czy kolegów i koleżanki z pracy.

 

 Co można kupić tacie na święta? Ten prezent będzie dobry również dla mamy

Jeśli masz nieco zdolności manualnych, z łatwością możesz zrobić tacie ciepły szalik lub czapkę. Zabiegani ojcowie często zapominają o swoim zdrowiu i dbaniu o odporność zimą. Możesz zrobić go na drutach, lub znaleźć proste techniki makramowe, lub inne techniki robienia supełków. Dzierganie nie jest każdego mocną stroną i bywa też pracochłonne. Dla mamy zaś możesz w łatwy sposób samodzielnie stworzyć sojową świecę zapachową. Elegancki szal handmade także jej się spodoba.

 
 
Więcej o: