Efektowne stroiki świąteczne na stół możesz zrobić w domu! Podpowiadamy, jak je wykonać

W wielu domach trwają intensywne przygotowania świąteczne. Każdy chce, aby w tym szczególnym okresie dom prezentował się wyjątkowo pięknie. W związku z tym coraz częściej na stołach możemy dostrzec stoiki świąteczne. Zdradzamy wam prosty sposób na to, jak efektownie wykonać taką ozdobę w domowym zaciszu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jurorzy "MasterChef Junior" opowiadają o świętach w swoim domu

W sklepach znajdziemy szeroką ofertę stroików świątecznych. I choć kupując gotową kompozycję, oszczędzamy na pewno dużo czasu, to nic nie zastąpi własnoręcznie przygotowanego stroika. Jego dodatki czy kolorystykę możemy bowiem indywidualnie dopasować do pozostałych ozdób goszczących w naszym domu. Ponadto mamy pewność, że taki stroik świąteczny DIY jest jedyny w swoim rodzaju. 

Stroiki świąteczne w szkle to nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu

Stroiki w szkle cieszą się w ostatnich latach dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, gdyż jest to oryginalna kompozycja, którą możemy wykorzystać niezależnie od tego, w jakim stylu wykonane jest wnętrze. Ich przygotowanie jest niezwykle proste, a w środku możemy uzupełnić je tak naprawdę wszystkim. W szklanym naczyniu dobrze prezentować się będą szyszki i gałązki iglaków położone na żwirku i piasku w połączeniu z mniejszymi bombkami. Możemy do tego dodać także delikatne światełka LED, dzięki którym nasz stroik zabłyśnie. 

Stroiki świąteczne na stół. Szybkie i proste wykonanie z wykorzystaniem kleju na gorąco

Pistolet do kleju może być pomocny także podczas wykonywania stoika świątecznego. Z jego wykorzystaniem możemy stworzyć piękne, a zarazem minimalistyczne dekoracje. Kilka szyszek, gałązek sosnowych i kolorowa kokarda wystarczy, aby nasz stół zaprezentował się niezwykle odświętnie. Całość możemy przymocować do okrągłego kawałka drewna otrzymując ozdobę w stylu boho. 

Dekoracje świąteczne na tacy, czyli prosty sposób na stroik świąteczny DIY

Do wykonania takiego stoika możemy wykorzystać tacę lub nawet zwykły talerz. Chcąc nadać mu świątecznego charakteru, wystarczy spryskać go sztucznym śniegiem w spreju. Na tak przygotowanej tacy możemy postawić drewniane lub posrebrzane elementy z bożonarodzeniowym motywem np. renifera, a do tego dodać suszone owoce, iglaste gałązki, a nawet świecę. 

Więcej o: