Niedziela handlowa: czy 26 grudnia 2021 zrobimy zakupy? Jest szansa, że tak!

Kiedy niedziela handlowa 2021? Przedświąteczne zakupy to jeden z najważniejszych punktów przygotowań do Bożego Narodzenia. Choć świąteczny weekend zbliża się już ku końcowi i od jutra wszystkie sklepy będą funkcjonowały w standardowych godzinach, to co zrobić w sytuacji, gdy nagle zorientujemy się, że mamy spożywcze braki? Czy jest szansa na to, że 26 grudnia zrobimy zakupy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dlaczego pracownicy sklepów nie są w pierwszej grupie szczepień?

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, w ciągu całego roku kalendarzowego, przewidzianych jest siedem wyjątków, kiedy to handel w te dni jest dozwolony. W związku z grudniowymi przygotowaniami do świąt, w tym miesiącu przypadło ich aż dwa. 

Małgorzata Kożuchowska Buty na zimę Małgorzaty Kożuchowskiej to hit. Podobne w CCC

Niedziele handlowe grudzień 2021. W tym miesiącu mieliśmy dwa dodatkowe dni na zakupy

Wspomniane siedem niedziel handlowych, które przewiduje ustawa, ustalane są co roku na tej samej podstawie i wypadają w: ostatnią niedzielę stycznia, niedzielę poprzedzającą święta wielkanocne, ostatnią niedzielę kwietnia, ostatnią niedzielę czerwca, ostatnią niedzielę sierpnia oraz dwie niedziele poprzedzające Święta Bożego Narodzenia. Oznacza to, że w grudniu mieliśmy okazję do zrobienia zakupów 12 i 19 grudnia. 

Czy 26 grudnia zrobimy zakupy? Niektóre sklepy mogą być otwarte

Większość popularnych sklepów i supermarketów zarówno w pierwszy, jak i drugi dzień świąt pozostaje nieczynna. Od tej reguły są jednak wyjątki, gdyż sklepy osiedlowe czy wybrane sieci tj. Żabka, Lewiatan czy Carrefour Express mogą być dziś otwarte. Ostateczna decyzja należy bowiem do właściciela. Natomiast co istotne, jeśli zdecyduje się on na otwarcie sklepu, zmuszony będzie do osobistej obsługi klienta, gdyż dla pracowników jest to dzień ustawowo wolny od pracy

Emerytura Waloryzacja emerytur 2022. Podwyżki nastąpią dwa razy

Jakie sklepy są otwarte w niedzielę? Te punkty w Boże Narodzenie będą funkcjonować

Nie tylko w sklepach działających na zasadzie franczyzy będziemy mieli okazję do zrobienia zakupów. Do punktów nieobjętych zakazem handlu, które będą otwarte także dzisiaj, należą stacje benzynowe. Niestety oferta produktów spożywczych jest w takich placówkach ograniczona w porównaniu do tradycyjnych sklepów. 

Więcej o: