Kinga Rusin przygotowała świąteczne prezenty dla potrzebujących. "By mogły się godnie uczyć"

Kinga Rusin z okazji świąt Bożego Narodzenia zdecydowała się na piękny gest, przygotowując prezenty dla kilku Domów Samotnej Matki. - Brawo! Postawa godna naśladowania - komentowali poruszeni jej postawą fanki i fani.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Kinga Rusin z okazji świąt zdobyła się na wyjątkowy gest, przygotowując podarki dla potrzebujących. Dziennikarka i aktywistka zdecydowała się wesprzeć Domy Samotnej Matki, zaopatrując je w sprzęt do nauki zdalnej, a także pełne wyposażenie pokoi.

Zawsze wychodzisz źle na rodzinnych zdjęciach? Jest na to sposób:

Zobacz wideo

Kinga Rusin wspiera potrzebujących

- Święta... Podobnie jak w zeszłym roku robię prezenty dla kilku Domów Samotnej Matki. Zachęcam też wszystkich, którym dobrze się powodzi i którzy chcieliby się podzielić z innymi: zadzwońcie do któregokolwiek z tych Domów i zapytajcie jak pomóc. W tych domach są też dzieci w różnym wieku i z różnymi potrzebami. Czasami marzą o drobiazgu - napisała dziennikarka, zachęcając do pomocy swoich obserwatorów i obserwatorki.

- Ja zdecydowałam się znów kupić sprzęt do nauki zdalnej - laptopy z pełnym oprogramowaniem i akcesoriami, żeby dzieci mogły się po prostu godnie uczyć, żeby miały w miarę równe szanse na lepsze życie. Po prawie dwóch latach pandemii wiemy, że nauka zdalna stała się niestety normą. A jak uczyć się, gdy dzieci w domu jest ponad dwadzieścioro, a komputerów garstka? - podkreśliła, zwracając uwagę na problem, przed jakim wielu uczniów postawiła pandemia i związana z nią nauka zdalna.

- Wyposażę też pokoje, w których mieszkać będą mamy z dziećmi - pojawią się tam szafy, łóżka, stoliki. Na prośbę jednego z Domów kupuję kilkadziesiąt kompletów nowej pościeli. Teraz jesteście zabiegani, ale po Świętach też sięgnijcie po telefon i zapytajcie jak możecie pomóc - zachęciła.

Gest dziennikarki spotkał się z niezwykle ciepłym odbiorem jej fanów i fanek, którzy nie potrafili ukryć poruszenia jej postawą.

Zawsze Panią lubiłam za cięty język, działalność w słusznej sprawie. Jest Pani wielka!
Brawo! Postawa godna naśladowania. Kobieta z klasą, kasą i dobrym sercem
Każdy pomaga na swoją skalę i liczy się każdy najdrobniejszy gest w stronę potrzebującego. Chce pani podziękować za to, że potrafi pani się dzielić
Dobrze, że są ludzie, którzy mają wielkie serca, każdy może być świętym Mikołajem

- czytamy w komentarzach.

 
Więcej o: