Jak prać kurtkę puchową, aby jej nie zniszczyć? Wykorzystaj ten prosty trik!

Kurtka puchowa to stylowe i praktyczne okrycie wierzchnie idealne na zimowe mrozy. Nie warto rezygnować z jej zakupu z powodu krążących stereotypów o trudnej pielęgnacji. Puchówkę możemy bowiem bez problemu wyprać w domu. Zdradzamy sposób na to, jak prać kurtkę puchową we właściwy i bezpieczny sposób.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Utrata estetycznego wyglądu i właściwości kurtki puchowej po wyjęciu jej z prania, to jedne z najczęstszych przyczyn, dla których kobiety zrażają się do tego rodzaju okrycia zimowego. Niepotrzebnie! Puchówki nie musimy oddawać to pralni w celu jej prawidłowego wyprania. Możemy to zrobić sami w domu i to w bardzo prosty sposób, który przedstawiamy poniżej. 

Dorota GardiasButy na zimę Doroty Gardias to hit sezonu! Podobne są w CCC

Jak prać kurtkę puchową we właściwy sposób? Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu

Puchówkę najlepiej wyprać przed sezonem zimowym, wrzucając ją do pralki automatycznej. Poza zaleceniami od producenta zamieszczonymi na metce powinniśmy pamiętać o tym, aby przed wrzuceniem kurtki do pralki: 

  • wyczyścić pojemnik na płyn i proszek,
  • sprawdzić, czy z bębna nie wystają ostre części, które mogłyby uszkodzić kurtkę,
  • wyczyścić bęben wilgotną szmatką,
  • opróżnić kieszenie w kurtce,
  • zapiąć wszystkie zamki i wywinąć kurtkę na lewą stronę.

Kolejnym istotnym elementem są używane środki do prania. W przypadku kurtek puchowych nie sprawdzą się te, których używamy na co dzień. Musimy przygotować detergenty stworzone z myślą o puchu. Kilka kropelek ulubionego olejku zapachowego zastąpi nam zaś płyn do płukania. Po wykonaniu tych czynności, nastawiamy puchówkę na maksymalnie 30 stopni oraz 400 obrotów w programie delikatnym.

świąteczny sweterLidl sprzedaje ten sweter świąteczny damski za 33,99 zł!

Piłeczki tenisowe to sprawdzona metoda na pranie kurtki puchowej 

Chcąc mieć pewność, że podczas prania nie powstaną nam w kurtce zbite kulki puchu, wystarczy, że wrzucimy do pralki cztery, czyste piłeczki tenisowe. Ten produkt, który możemy dostać w każdym sklepie sportowym, a nawet większym markecie, rozbija naturalny puch oraz pierz w bezpieczny dla materiału sposób. 

Suszenie kurtki puchowej jest równie istotne 

Normalnym zjawiskiem jest, że po wyjęciu z pralki kurtka utraci nieco swoją objętość. Możemy ją bez problemu przywrócić, jeśli odpowiednio ją wysuszymy tzn. odciśniemy puchówkę i położymy na płasko z dala od źródeł ciepła. Co jakiś czas należy natomiast pamiętać o delikatnym oklepywaniu kurtki, aby porozbijać puch.

Więcej o: