Jak prać kurtkę puchową, aby jej nie zniszczyć? Wykorzystaj ten prosty trik!

Kurtka puchowa to stylowe i praktyczne okrycie wierzchnie idealne na zimowe mrozy. Nie warto rezygnować z jej zakupu z powodu krążących stereotypów o trudnej pielęgnacji. Puchówkę możemy bowiem bez problemu wyprać w domu. Zdradzamy sposób na to, jak prać kurtkę puchową we właściwy i bezpieczny sposób.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Utrata estetycznego wyglądu i właściwości kurtki puchowej po wyjęciu jej z prania, to jedne z najczęstszych przyczyn, dla których kobiety zrażają się do tego rodzaju okrycia zimowego. Niepotrzebnie! Puchówki nie musimy oddawać to pralni w celu jej prawidłowego wyprania. Możemy to zrobić sami w domu i to w bardzo prosty sposób, który przedstawiamy poniżej. 

Dorota Gardias Buty na zimę Doroty Gardias to hit sezonu! Podobne są w CCC

Jak prać kurtkę puchową we właściwy sposób? Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu

Puchówkę najlepiej wyprać przed sezonem zimowym, wrzucając ją do pralki automatycznej. Poza zaleceniami od producenta zamieszczonymi na metce powinniśmy pamiętać o tym, aby przed wrzuceniem kurtki do pralki: 

  • wyczyścić pojemnik na płyn i proszek,
  • sprawdzić, czy z bębna nie wystają ostre części, które mogłyby uszkodzić kurtkę,
  • wyczyścić bęben wilgotną szmatką,
  • opróżnić kieszenie w kurtce,
  • zapiąć wszystkie zamki i wywinąć kurtkę na lewą stronę.

Kolejnym istotnym elementem są używane środki do prania. W przypadku kurtek puchowych nie sprawdzą się te, których używamy na co dzień. Musimy przygotować detergenty stworzone z myślą o puchu. Kilka kropelek ulubionego olejku zapachowego zastąpi nam zaś płyn do płukania. Po wykonaniu tych czynności, nastawiamy puchówkę na maksymalnie 30 stopni oraz 400 obrotów w programie delikatnym.

świąteczny sweter Lidl sprzedaje ten sweter świąteczny damski za 33,99 zł!

Piłeczki tenisowe to sprawdzona metoda na pranie kurtki puchowej 

Chcąc mieć pewność, że podczas prania nie powstaną nam w kurtce zbite kulki puchu, wystarczy, że wrzucimy do pralki cztery, czyste piłeczki tenisowe. Ten produkt, który możemy dostać w każdym sklepie sportowym, a nawet większym markecie, rozbija naturalny puch oraz pierz w bezpieczny dla materiału sposób. 

Suszenie kurtki puchowej jest równie istotne 

Normalnym zjawiskiem jest, że po wyjęciu z pralki kurtka utraci nieco swoją objętość. Możemy ją bez problemu przywrócić, jeśli odpowiednio ją wysuszymy tzn. odciśniemy puchówkę i położymy na płasko z dala od źródeł ciepła. Co jakiś czas należy natomiast pamiętać o delikatnym oklepywaniu kurtki, aby porozbijać puch.

Więcej o: