Dzień wolny za święto w sobotę 2022. Dodatkowego urlopu z tego tytułu czeka nas niewiele

Święto wypadające w sobotę ma swoją dobrą stronę, a jest nią dodatkowy dzień wolny, który pracodawca jest zobowiązany nam wyznaczyć. Niektóre osoby zatrudnione na umowie o pracę być może będą cieszyć się nim jeszcze w tym roku. Jak natomiast prezentuje się rok 2022? Niestety nie mamy dobrej informacji.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Paulina Krupińska jest bardzo zapracowana. Nawet w święta nie ma wolnego

W Polsce co roku przypada 13 świąt, które uznane są jako ustawowo wolne od pracy. W sytuacji, kiedy przypadają one w sobotę, musimy mieć wyznaczony za nie dodatkowy dzień wolny w innym terminie. Przywilej ten przysługuje jednak jedynie osobom zatrudnionym na umowie o pracę, gdyż kwestia ta regulowana jest przez kodeks pracy. 

Dorota Gardias Buty na zimę Doroty Gardias to hit sezonu! Podobne są w CCC

Dzień wolny za święto w sobotę 2021: kiedy można odebrać?

W tym roku część pracowników ma jeszcze szansę na dodatkowy dzień wolny, ponieważ pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia obchodziliśmy w sobotę. W większości przypadków to zakład pracy narzuca z góry pracownikom termin, w którym dzień ten mogą odebrać. Część osób zdecydowała się go wyznaczyć na Wigilię, inni natomiast przesunęli go na sylwestra, aby przedłużyć nieco noworoczny weekend. Stąd też niektórzy dłuższe wolne mają dopiero przed sobą. 

Niestety gorsze informacje czekają na tych, którzy liczą na dzień wolny za święto w sobotę 2022

W nadchodzącym roku wiele okazji do odebrania dodatkowego dnia wolnego niestety nie będzie. W 2022 przypada bowiem tylko jeden taki dzień, a mianowicie 1 stycznia. Nowy Rok wypadający w sprawi, że wielu pracowników etatowych może w styczniu liczyć na dodatkowy urlop

Waloryzacja emerytur i rent Emerytura bez podatku to zysk, na który mogą liczyć wybrani

Kalendarz świąt 2022 pozwala nam na uzyskanie czterech długich weekendów

Mamy jednak tez dobre wiadomości na nadchodzący rok. Święta 2022 układają się w taki sposób, że wykorzystując cztery dni urlopu wypoczynkowego, będziemy mogli się cieszyć dodatkowymi długimi weekendami: 

  • 6.01 - 9.01 - w okolicach Święta Trzech Króli wystarczy wziąć wolny piątek,
  • 30.04 - 3.05 - w okresie świąt państwowych wystarczy wziąć wolny poniedziałek,
  • 16.06 - 19.06 - po Bożym Ciele wystarczy wziąć wolny piątek,
  • 29.10 - 1.11 - podczas Wszystkich Świętych wystarczy wziąć wolne w poniedziałek.
Więcej o: