Jak zwęzić spodnie w pasie? Proste sposoby, dzięki którym zyskasz model niczym szyty na miarę!

Niemal każda kobieta znajdzie w swojej szafie spodnie, które są na nią nieco za szerokie. Zamiast kupować nowy model, możemy w prosty sposób nadać ulubionym spodniom nowe życie. Poznaj sprawdzone i łatwe metody na to, jak zwęzić spodnie w pasie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Błyskawiczny trik z TikToka na umalowanie ust

Szerokie biodra i wąska talia to proporcje sylwetki, o której marzy niejedna kobieta. Niestety dobór spodni do tego typu figury bywa nie lada wyzwaniem. Szczególnie że rozmiarówki w sklepach potrafią się od siebie różnić w zależności od producenta. Zamiast męczących poszukiwań idealnych spodni, możemy stworzyć je sami, wykorzystując jeden z poniższych sposobów. 

Małgorzata KożuchowskaModny płaszcz na zimę z Bonprix tańszy o 160 złotych

Podpowiadamy, jak zwęzić spodnie w pasie przy wykorzystaniu maszyny

Osoby korzystające ze specjalnej maszyny do szycia powinny zacząć od odprucia paska i szlufek ze spodni. Następnie przekładamy spodnie na lewą stronę w celu wykonania przymiarki. Nadmiar materiału zbieramy symetrycznie po bokach i zaznaczamy szpilkami. Zwężając spodnie, szycie powinno odbywać się pod wyznaczonych przez szpilki liniach tak, aby przy nogawce nowy ścieg połączył się z oryginalnym. Następnie obcinamy pozostały nadmiar materiału i przeszywamy cięcia najlepiej tzw. ściegiem owerlokowym. Ostatnim etapem jest przyszycie ściegiem prostym paska i szlufek, które odpruliśmy w pierwszym kroku.

Igła, nożyczki i nitka, czyli zwężanie spodni w pasie za pomocą trzech przedmiotów

Nie każdy posiada jednak umiejętność obsługi maszyny do szycia lub po prostu nie dysponuje takim sprzętem. Można wykorzystać wtedy zwykłą igłę i nitkę, postępując podobnie jak w metodzie powyżej. Mianowicie w pierwszej kolejności odcinamy na linii szwu pas, a następnie odwracamy spodnie na lewą stronę. Odmierzamy po bokach nadmiar materiału, zaznaczając go szpilkami lub białą kredą. Po jego obcięciu, wykorzystujemy trwały ścieg do dokładnego obszycia powstałych zaszewek. Na koniec przyszywamy do spodni wcześniej odpruty pas. 

sukienka sylwestrowa 2021. sukienka na sylwestra 2022Sukienki na sylwestra 2022: kreacje z Zara, Bornprix i Mango

Jak zwęzić spodnie w pasie bez maszyny i szycia? Wykorzystaj gumkę!

Istnieje jeszcze jeden sposób na zwężenie spodni w pasie, który nie wymaga praktycznie żadnych umiejętności w zakresie przeróbek krawieckich. Wykorzystanie gumki guzikowej to najszybszy i najprostszy sposób na zbyt szerokie spodnie. Wystarczy, że po bokach w miejscu, gdzie znajduje się pasek zrobimy dwa nacięcia, a następnie wszyjemy obok guziki. Ostatnim krokiem jest przeciągnięcie przez wolną przestrzeń gumki przy pomocy agrafki oraz zrobienie otworków na ich końcu.

Więcej o: