Czego Polkom w 2022 roku życzą gwiazdy? "Nie ma dzisiaj rzeczy, których nie wypada robić kobiecie"

Rok 2021 dobiega końca. Nie da się ukryć, że był to czas niezwykle trudny dla kobiet w Polsce. Wiele się wydarzyło, jednak każda sytuacja pokazała, że potrafimy się zjednoczyć i wspólnie walczyć o to, co dla nas ważne. Zapytaliśmy znane kobiety, czego życzą Polkom w nadchodzącym 2022 roku?

Więcej artykułów o gwiazdach znajdziecie na Gazeta.pl

Każdy z nas w tym roku czegoś doświadczył. Wiele osób zrobiło coś po raz pierwszy, inni zakończyli coś, co trwało bardzo długo. Bez względu na to, co się wydarzyło, pod koniec roku życzymy sobie, by kolejny był jeszcze lepszy. Zapytaliśmy kilka znanych kobiet, czego życzą nam Polkom w 2022 roku. Ich życzenia mają naprawdę ze sobą wiele wspólnego. 

Zobacz wideo Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu? Nie zawsze! Trzeba pamiętać, jakich błędów nie popełniać

"[...] po raz kolejny my kobiety musiałyśmy wyjść na ulice, by usłyszano nasz głos"

- Rok 2021 był dla mnie obfity, ukończyłam budowę wymarzonego domu na Warmii, kolejny raz zostałam mamą, a kalendarz zajętości zawodowych pękał w szwach. Ale przecież widziałam, co się dzieje w skali globalnej i naszej — krajowej. Po raz kolejny nastąpił zamach na naszą wolność, po raz kolejny my kobiety musiałyśmy wyjść na ulice, by usłyszano nasz głos. Dało mi to jednak poczucie wspólnoty. Wiem, że chociaż się różnimy, mamy te same potrzeby: wolności, samostanowienia, godności. I jeśli ktoś będzie chciał nam je odebrać, staniemy murem. Solidarnie. Życzę nam, Polkom, żebyśmy tego nie straciły. 

Anna Dereszowska, aktorka.

 

"[...] jestem wdzięczna za każdy tydzień, każdy dzień, każdą godzinę tego roku"

- Ten rok 2021 był wyjątkowy pod każdym względem. Z jednej strony szalejąca pandemia, która skłoniła mnie do szukania nowych rozwiązań na szereg sytuacji. Z drugiej zaś mnóstwo niespodziewanych zwrotów akcji, które dodały szczypty pikanterii codzienności. Ale jestem wdzięczna za każdy tydzień, każdy dzień, każdą godzinę tego roku. Moje dzieci znowu są o rok starsze, a ja bogatsza o doświadczenia. W nadchodzącym roku życzę wszystkim czytelniczkom portalu Kobieta.gazeta.pl otwartości na nowe sytuacje, wdzięczności za rzeczy, które już są obecne w ich życiu i dużo miłości nie tylko dla swoich bliskich, ale również dla innych ludzi. Życzę Wam dużo bezinteresownej życzliwości.

Daria Ładocha, osobowość telewizyjna, dziennikarka kulinarna.

"[...] nie ma dzisiaj rzeczy, których nie wypada robić kobiecie"

- Życzę Nam Kobietom, abyśmy swoją bierność zamieniły w zaangażowanie w sprawy dotyczące nas i naszego kraju. Życzę nam, abyśmy w 2022 pamiętały, że nie ma dzisiaj rzeczy, których nie wypada robić kobiecie. Możemy być: samotnymi matkami, możemy być bezdzietne, możemy być samowystarczalne i nie oglądać się na nikogo. Możemy układać sobie życie według własnych przekonań i potrzeb. Możemy mieć nienaganne maniery, a przy tym walczyć o swoją godność i wolność.

Natalia Lesz, aktorka i piosenkarka. 

 
 

"[...] rządzący pokazali, że prawo wyboru i wolność nie są nam dane raz na zawsze"

- Można by powiedzieć, że mijający rok to nie był najlepszy czas dla Polek. Po raz kolejny rządzący pokazali, że prawo wyboru i wolność nie są nam dane raz na zawsze. Ale z drugiej strony doświadczyłam niezwykłej solidarności i siły kobiet, które już nie chcą siedzieć cicho, nie chcą być uległe, nie chcą być traktowane przedmiotowo. Bo Polki są: mądre, świadome i potrafią zadbać również o siebie. Chciałabym sobie i innym kobietom życzyć, by miały siłę dalej bronić naszej godności i walczyć o nasze prawa. I niezależnie od tego, czy się spotkamy z parasolką, czy z innym transparentem pamiętajmy, że tylko nasz wspólny głos jest słyszalny.  

Ada Fijał, aktorka.

 

"Życzę nam dużo miłości pod hasłem "selflove"

- Myślę, że jak dla wielu z nas mijający 2021 rok, był dla mnie rokiem zarówno pełnym w te super, jak i trudne chwile. Dla mnie jako kobiety był to rok samorealizacji, super pozytywnych zawodowych jak i prywatnych chwil… ale było w nim też mnóstwo gorzkich momentów, które nazwałabym dobrymi "lekcjami". Na zbliżający się 2022 rok życzę Polkom, by pamiętały, że one i ich potrzeby też są ważne. By dbały nie tylko o partnera, dzieci czy pracę, ale również o siebie same. Życzę nam dużo miłości pod hasłem „selflove", żebyśmy akceptowały i kochały siebie takimi, jakimi jesteśmy, bez zbędnych porównań do innych. No i tak prywatnie każdej kobiecie, która marzy, by zostać mamą, życzę, by w 2022 udało się temu marzeniu choćby zakiełkować.

Sylwia Nowak, piosenkarka. 

 

Nie da się ukryć, że wolność i szacunek jest dla nas, kobiet niezwykle ważna. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok pod tym względem będzie lepszy, a prawa kobiet przestaną być łamane i każda z nas będzie mogła czuć się w naszym kraju bezpiecznie. 

Więcej o: