Te imiona dla dziewczynek, mogą być źródłem kłopotów. Unikaj zarówno tradycyjnych, jak i niebanalnych

Przedstawiając się, wypowiadamy imię które nowo poznane osoby starają się zapamiętać. Na jego podstawie możemy zrobić tzw. pierwsze wrażenie. Imię towarzyszy nam przez wszystkie lata edukacji, a potem kariery zawodowej. Wybierają nam je rodzice, ale dorosłe dzieci nie są z tych wyborów zawsze zadowolone. Jakich imion dla dziewczynek lepiej unikać?

Imiona dla chłopców i dla dziewczynek to nie lada wyzwanie dla rodziców. Zdarza się, że imię jeszcze nienarodzonego dziecka jest wymyślane już od dnia ogłoszenia radosnej nowiny, ale bywa i tak, że rodzice czekają z decyzją do informacji o płci, lub do dnia samego porodu. Okazuje się, że nie zawsze decyzja jest dobra, gdyż w dorosłym życiu owa latorośl potrafi okazać niezadowolenie. Bywały przypadki, kiedy dzieci zmieniały swoje imiona w dorosłym wieku, ze względu na liczne nieprzyjemności, które spotykały je w czasach szkolnych. Dzisiaj skupimy się na dziewczynkach. Popularne są obecnie te bardziej tradycyjne imiona, ale są osoby, które wierzą że oryginalne imię zapewni dzieciom lepszy start i ścieżkę obfitującą w sukcesy. Czy aby na pewno?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Urodziny Quizów - odgadniesz zaszyfrowane imiona i nazwiska znanych Polaków?

Te imiona dla dziewczynek były najbardziej popularne w 2021 roku

W Polsce w 2021 roku postawiono raczej na tradycyjne imiona. Powróciły te, które pamiętają nasze babcie, ale pojawiły się też zdrobniałe warianty dobrze znanych imion (np. Pola zastąpiła Apolonię). Ranking najpopularniejszych imion dla dziewczynek 2021 zamieszczamy poniżej:

  • Zuzanna - 3251
  • Zofia - 3178
  • Hanna - 3064
  • Julia - 3022
  • Maja - 2812
  • Laura - 2679
  • Oliwia - 2377
  • Alicja - 2362
  • Lena - 2309
  • Pola - 2190

 Zdecydowanie "nowszymi" imionami są: Lena, Pola i Laura. Do bardziej tradycyjnych zalicza się Zofię, czy Hannę. To zestawienie nie budzi jednak kontrowersji.

Imiona, których należy unikać? Stereotypy nadal są popularne

W wielu krajach zwłaszcza w wieku szkolnym, dzieci szukają pewnej cechy, do której mogą się przyczepić u rówieśników. To wiek porównywania się, szukania cech wspólnych i dążenia do bycia lepszym niemal w każdej dziedzinie. To dlatego rzadko spotykane imiona niektóre osoby mogą traktować jako gorsze, czy zabawne. Celem rodziców jest uświadamianie dziecka, że tak naprawdę wszyscy pięknie się różnimy, a imię to coś indywidualnego, z czego powinniśmy być dumni.

Dużo osób patrzy na imiona stereotypowo. Była nauczycielka nie nazwie dziecka tak, jak nazywał się uczeń który sprawiał wiele kłopotów. Dane imię może kojarzyć się z niezbyt lubianą postacią z filmu, lub książki. Może pasować do celebryty, czy celebrytki, lub być uznawane za zbyt niebanalne. Z tego powodu lepiej dobrze przemyśleć wybór imienia dla dziecka, aby upewnić się, że i ono będzie z tego powodu szczęśliwe w przyszłości.

Tych imion dla dziewczynek lepiej unikać. Uważaj na poprawną pisownię!

Nie zawsze to oryginalność imienia budzi uśmiech na twarzach rówieśników, bywa przecież że w klasie uczą się osoby odmiennego pochodzenia, o innych tradycjach i kulturze. Zabawne mogą natomiast wydawać się imiona dobrze znane, ale zapisane w mylny sposób. Przykładem są takie imiona dla dziewczynek jak: Dżesika, Wanesa czy Dżenifer. Rodzice znają zazwyczaj zagraniczną wymowę danego imienia, ale nie zdają sobie sprawy, że w "spolszczonej" wersji brzmi... komicznie. Za zbyt oryginalne mogą być uznawane także zbyt "dawne" imiona, takie jak np. Eleonora, czy Agafia.

Więcej o: