Pomysły na gry i zabawy na sylwestra w domu. Z nimi impreza na pewno będzie udana!

Zamiast całonocnej imprezy w klubie czy eleganckiego balu, coraz częściej decydujemy się na powitanie nowego roku w domu wśród znajomych. Sposobem na równie huczną i wystrzałową ostatnią noc w roku w domu jest nie tylko doborowe towarzystwo, ale też gry i zabawy. Na sylwestra przygotowaliśmy więc wam kilka inspiracji, które rozkręcą każdą domówkę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jason Derulo gwiazdą "Sylwestra Marzeń z Dwójką"!

Pyszne przekąski, kilka balonów czy serpentyn, ulubiona muzyka, świetnie towarzystwo to brzmi jak doskonałe połączenie na sylwestrową domówkę. Nie można jednak pominąć jeszcze jednej rzeczy, która sprawi, że ta wyjątkowa noc rozkręci się jeszcze bardziej. Przedstawiamy gry i zabawy na sylwestra dla dorosłych, które wprawią was w szampański nastrój. 

Prawda czy wyzwanie, czyli najlepsza zabawa na sylwestra 

Przygotowujecie wspólnie dwa stosy karteczek. Na jednym z nich niech znajdą się wymyślone przez was wyzwania, zaś na drugiej imię oraz trzy rzeczy na wasz temat, z czego jedna nieprawdziwa. Osoba, która nie wykona wybranego wyzwania lub źle wytypuje odpowiedź, musi wypić za karę kieliszek alkoholu lub zjeść kawałek cytryny. W przypadku prawidłowej odpowiedzi bądź wykonania zadania, oddelegowuje do tego kogoś innego. 

Amerykańskie gry i zabawy na sylwestra w domowym zaciszu

Wśród amerykańskich klasyków, które według legend i popularnych filmów goszczą na każdej domówce, nie może zabraknąć beer pong, czyli tzw. piwnego ping-ponga. Zawodnicy podzieleni na dwie drużyny, stają po dwóch brzegach stołu. Na każdym z nich ustawiony musi zostać trójkąt z plastikowych kubeczków, które wypełnione muszą zostać dowolnym trunkiem, niekoniecznie alkoholowym. Zadaniem uczestników jest rzucenie piłeczką pingpongową w taki sposób, aby trafić do kubeczka przeciwnika. Po trafieniu przeciwnik musi szybko wypić jego zawartość, bo wygrywa ta drużyna, która szybciej pozbędzie się kubeczków. Kolejną często wykorzystywaną zabawą jest "jeszcze nigdy", czyli „never have I ever". Ta gra polega na tym, aby że trzeba powiedzieć grupie, czego jeszcze w życiu nie robiło. Natomiast osoby obecne, które już robiły wymienioną rzecz muszą w zamian wypić łyk wina lub oddać jakiegoś fanta. 

Kalambury — ta zabawa na sylwestra może rozbawić do łez 

Przy kalamburach świetnie bawić się mogą nie tylko dzieci, ale i dorośli. Na karteczkach wypisujemy dowolne kategorie — od zwierząt, po filmy czy tytuły książek. Następnie dzielicie się na dwie drużyny i jedynie za pomocą gestów, próbujecie wskazać hasło swojej grupie. Ta na pozór niewinna gra może wywołać salwy śmiechu i łez. 

Więcej o: