Kiedy rozebrać choinkę? Tradycja mówi o konkretnym dniu. Są jednak małe odstępstwa

Choinka to piękny symbol, który jak nic innego wprowadza świąteczny nastrój, ciesząc nasze oczy przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją powinniśmy ją przystroić w wigilijny poranek. A kiedy z kolei powinniśmy rozebrać choinkę?

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Dekorowanie choinki to jedna z najbardziej lubianych świątecznych tradycji. Mimo że zwyczaj wskazuje na konkretny dzień, w którym powinniśmy ją przystroić, wiele osób decyduje się zrobić to znacznie wcześniej, chcąc jak najdłużej cieszyć się świątecznym klimatem. A kiedy z kolei powinniśmy ją rozebrać?

Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu? Nie zawsze! Trzeba pamiętać, jakich błędów nie popełniać:

Zobacz wideo

Kiedy rozebrać choinkę?

I tutaj zwyczaj nakazuje konkretne daty. Zgodnie z tradycją choinkę powinniśmy rozebrać w święto Trzech Króli, przypadające na szósty stycznia lub w Niedzielę Chrztu Pańskiego, czyli pierwszą niedzielę po wspomnianym wcześniej święcie Trzech Króli.

Joanna KoroniewskaJoanna Koroniewska szczerze o postanowieniach noworocznych. "Przesuwam na Wielkanoc"

Jeśli jednak nasze drzewka wciąż zachwycają urodą, możemy pozostawić je w domu nieco dłużej. Część osób uważa bowiem, że choinkę należy rozebrać dopiero drugiego lutego, w święto Matki Boskiej Gromnicznej.

Wiele osób decyduje się też na pozostawienie choinki do wizyty duszpasterskiej, te jednak przeciągają się w czasie, przez co wiele drzewek nie wytrzymuje do wizyty księdza, gubiąc wcześniej igły.

A wy? Kiedy decydujecie się rozebrać choinkę?

Talibowie zmieniają wygląd manekinów w sklepach. 'Były czczone jak bożki'Talibowie zmieniają wygląd manekinów w sklepach. "Były czczone jak bożki"

Więcej o: