Indie. Aplikacja pokazywała muzułmańskie kobiety "na sprzedaż". Wśród ofiar m.in. dziennikarka

W Indiach zarejestrowano kolejny już przypadek cyberprzemocy wobec kobiet. Jej ofiarami są muzułmanki. Twórcy przemocowej aplikacji zostali już zatrzymani.

Więcej ciekawych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Szklany sufit Polek w polityce:

Muzułmanie to największa z mniejszości religijnych w Indiach. Wyznawcy tej religii stanowią ponad 13 procent ludności kraju. Niestety często są ofiarami prześladowań, o czym przypomina informacja, która w ostatnich dniach obiegła światowe media. 

Aplikacja pokazywała kobiety "na sprzedaż"

Za pośrednictwem aplikacji Bulli Bai zamieszczano zdjęcia muzułmańskich kobiet, które miały być "na sprzedaż". Wśród ofiar znalazła się między innymi dziennikarka Ismat Ara, dzięki której sprawa została nagłośniona. Aplikacja Bulli Bai została już zdezaktywowana, z kolei jej twórców zatrzymano.

Zdecydowana większość Polek chce prawa do aborcji Zdecydowana większość Polek chce dostępu do aborcji. Wyniki badań

Upokorzenie muzułmańskich kobiet

Warto wspomnieć także o sprawie sprzed kilku miesięcy. Wówczas na jednym z indyjskich portali zorganizowano aukcję internetową. Wystawiono na niej ponad 80 muzułmanek. Co ciekawe, do tej pory nikt nie odpowiedział za to karnie. Inny przykład to ankieta, która w ubiegłym toku krążyła po sieci. Pytano w niej mężczyzn między innymi o to, którą z przedstawionych muzułmanek "wybrałbyś do prywatnego haremu". 

Jak tłumaczy aktywistka Rana Ayyub, tego typu ataki organizowane są przez skrajnie prawicowe hinduskie grupy. Ich celem jest uciszenie oraz upokorzenie muzułmańskich kobiet.

Źródło: BBC, Al Jazeera, TVN24

Papież Franciszek mówi o przemocy wobec kobiet Papież Franciszek o przemocy wobec kobiet. "Krzywdzić kobietę to obrażać Boga"

Więcej o: