Oczko w rajstopach. Oto sprawdzone sposoby, które pozwolą ci uniknąć tego problemu

Rajstopy zimą stają się koniecznością, jeśli nie chcemy rezygnować z noszenia spódnic i sukienek. Niestety, mają to do siebie, że z niezwykłą łatwością powstają w nich oczka, które potrafią zrujnować nawet najlepiej przemyślaną stylizację. Jak więc przedłużyć trwałość rajstop, by uniknąć tego uciążliwego problemu?

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Oczko w rajstopach, chociaż to drobiazg, skutecznie potrafi zepsuć humor i zrujnować naszą stylizację. Na szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów, które pozwalają nieco wydłużyć ich trwałość, chroniąc nas od tego uciążliwego problemu.

Zobacz wideo

Oczko w rajstopach - jak im zaradzić?

Oczywiście, wielkie znaczenie ma tutaj jakość zakładanych przez nas rajstop - te za kilka złotych, które dostaniemy w każdej drogerii, drą się zdecydowanie łatwiej. Warto więc zainwestować w rajstopy lepszej jakości, z bardziej wytrzymałego materiału, które naprawdę posłużą nam znacznie dłużej, jeśli dodatkowo wzmocnimy je za pomocą kilku prostych trików.

Kosztuje mniej niż 3 zł, a działa na włosy jak botox za ponad 300 zł. Masz go w kuchni (zdjęcie ilustracyjne)Kosztuje mniej niż 3 zł, a działa na włosy jak botox za ponad 300 zł

Jak to zrobić? Chcąc uchronić materiał przed rychłym podarciem, warto wzmocnić go za pomocą... lakieru do włosów, który stworzy na nim powłokę zabezpieczającą. Podobnie sprawdzi się także mydło - wystarczy delikatnie potrzeć nim rajstopy.

Przed założeniem rajstop warto też włożyć je do zamrażalnika, co również wzmocni materiał, zapobiegając ich mechaceniu i zaciąganiu. Jeśli natomiast oczko już się pojawiło, wypróbuj sposób naszych babć, zamalowując uszkodzenie lakierem do paznokci, które zabezpieczy materiał przed dalszym pruciem.

Jak zagęścić brwi? Dzięki tej metodzie włoski będą rosły błyskawicznieZwykle wykorzystujesz do gotowania, teraz nałóż na brwi. Efekt powalający

Więcej o: