Karty archanielskie - tylko dobre wiadomości

Karty archanielskie mają nam przynieść otuchę i pocieszenie w chwilach zwątpienia. W przeciwieństwie do tradycyjnego tarota karty z wizerunkiem archaniołów przynoszą tylko pozytywne wieści. Sprawdź, co warto wiedzieć przed rozłożeniem talii.

Karty archanielskie - znaczenie i przeznaczenie 

Przygoda z magią może budzić strach lub dreszcz emocji. Niektóre osoby właśnie w kartach szukają podpowiedzi i szansy na rozwój duchowy. Tarot anielski to dobre rozwiązanie dla tych, którzy obawiają się mrocznej strony tradycyjnego tarota. Znaczenie poszczególnych kart archanielskich odnosi się do roli Anioła Stróża, którego niewidzialna siła może uchronić nas przed niebezpieczeństwem i wskazać właściwą drogę. Karty z wizerunkiem aniołów mają konkretne zadanie: 

 • pomoc w pokonaniu słabości, 
 • wsparcie w chwilach zwątpienia,  
 • drogowskaz w kierunku pozytywów w każdej sytuacji

Anielskie liczby - jak je interpretować? Zdjęcie ilustracyjneAnielskie liczby- sprawdź, co oznaczają numery Aniołów

Karty archanielskie a tarot - różnice  

Jak już wcześniej wspomniano, karty archanielskie określane są mianem białego tarota, zachęcają do pracy z własną intuicją i skupiają się tylko na pozytywnym przekazie. Jakie są różnice między karty archanielskimi a tarota? W talii tradycyjnego tarota znajdziemy 78 kart, tymczasem kart archanielskich możemy dobrać, tyle ile chcemy. Oprócz ilustracji karty archanielskie zawierają też znaczenie oraz afirmacje, które mają nas wspierać na drodze do szukania odpowiedzi, które i tak już mamy w sobie. Nie ma tutaj mowy o złowróżeniu.  

Zobacz wideo Oto zaskakujący test opisujący twoją osobowość i twoje relacje z bliskimi

Zobacz też: Numerologia 4 - znaczenie liczby 4. Siła i sprawczość

Karty archanielskie: wróżby - odpowiednie nastawienia 

Przed rozłożeniem talii należy zaufać kartom, wróżby z kart archanielskich polegają na odczycie osobistego odczucia po wyciągnięciu konkretnej karty. Pierwsze skojarzenie, pierwsza myśl, wibracja, jaką poczujemy, to jest właśnie anielski przekaz. 

Zobacz też: Numerologia 6 - znaczenie liczby 6. Serce na dłoni

Karty archanielskie: jak wróżyć - poznaj anielskie zasady 

Oto kilka zasad, które należy znać:

 • Na początek należy usunąć puste karty. 
 • W kolejnym kroku tasujemy karty i w tym momencie należy już pomyśleć o pytaniu, na które szukamy odpowiedzi. 
 • Talię dzielimy na trzy części. 
 • Następnie zbieramy wszystkie karty i potrząsamy stos prawą ręką. 
 • Teraz rozkładamy talię na stole. 

Jak wróżyć z kart archanielskich? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, można na przykład  każdego ranka wyciągać po jednej karcie. Inna zasada mówi o tym, żeby losować trzy karty raz w miesiącu. I wtedy:

 • pierwsza karta oznacza rozum, przeszłość, najbliższe otoczenie,
 • druga karta to ciało - teraźniejszość i problem, który aktualnie nam doskwiera, 
 • trzecia karta kryje w sobie duszę, czyli przyszłość i cenną wskazówkę.

Numerologia partnerska - sprawdź z kim stworzysz idealną parę. Zdjęcie ilustracyjneNumerologia partnerska - sprawdź z kim stworzysz idealną parę

Karty archanielskie - wsłuchaj się w głos aniołów 

Chociaż znaczenie poszczególnych kart jest dosyć ogólne, to warto wsłuchać się w wewnętrzny głos, zaraz po wyciągnięciu karty znamy już odpowiedź. Karty można nosić zawsze ze sobą w formie talizmanu lub przechowywać w dedykowanym miejscu. Na czas wróżby można też dodatkowo zapalić świecę i puścić ulubioną muzykę. To powinna być wyjątkowa chwila, która pozwoli nam usłyszeć głos intuicji, który jest naszym wewnętrznym głosem. 

Zobacz też: Numerologia 9 - znaczenie liczby 9. Światło miłości i boska mądrość

Więcej o: