Ważyła 145 kilogramów. "Nazywali mnie żelazną olbrzymką". Teraz inspiruje innych

Laura Micetich przez lata była przedmiotem drwin ze względu na swoją nadwagę. Z czasem zaczęła ona wpływać także na jej zdrowie, utrudniając kobiecie normalne funkcjonowanie. Za radą lekarza postanowiła zmienić swoje życie i w rok udało jej się schudnąć aż 58 kilogramów.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Laura Micetich przez lata zmagała się z nadwagą, która znacząco utrudniała jej normalne funkcjonowanie, a także uczyniła z niej przedmiot drwin rówieśników. Znajomi ze szkoły już w dzieciństwie przezywali ją "żelazną olbrzymką", co mocno wpłynęło na jej i tak niską już wówczas samoocenę. Z czasem waga poważnie zaczęła wpływać także na jej zdrowie. W krytycznym momencie kobieta ważyła aż 145 kilogramów, przez co miała problemy z nadciśnieniem, stawami, a nawet oddychaniem. Kobieta ze szczerością przyznaje, że nie przywiązywała wagi do swojego stylu odżywiania, a jej jadłospis składał się głównie ze słodyczy i fast-foodów.

Proste triki, dzięki którym rodzinne zdjęcia wejdą na inny poziom:

Zobacz wideo

Schudła 58 kilogramów w rok

Za radą lekarza, który ostrzegł ją przed dalszymi konsekwencjami nadwagi, Micetich postanowiła zmienić swoje życie, rozpoczynając walkę o zdrowie. Z pomocą specjalisty Laura przeszła na odpowiednią dietę, która pomogła jej wypracować zdrowe nawyki żywieniowe. Z czasem do zdrowego jadłospisu, dołączyła takę regularną aktywność fizyczną, która wkrótce stała się jej pasją. W przypadku Micetich konieczna okazała się także operacja pomniejszenia żołądka, a także usunięcia nadmiaru zwisającej skóry. W rok udało się jej zrzucić bowiem aż 58 kilogramów.

Dziś kobieta jest profesjonalną trenerką, która pomaga innym w walce o swoje zdrowie, dzieląc się swoją historią w social mediach. Jak przyznaje, jej przemiana wymagała wielu poświęceń, jednak warta była efektu, a za swój największy sukces kobieta uważa swoją przemianę wewnętrzną. - Musisz pamiętać, że jesteś wartościowa, bez względu na to, ile ważysz - podkreśla.

 
Więcej o: