Najdroższy kot świata. Tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na zakup tego zwierzaka

Ceny najdroższych kotów świata osiągają naprawdę zawrotnych kwot - mogą wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych! Które rasa uznawana jest za najdroższą i co determinuje jej cenę?

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Za najdroższą rasę kotów na świecie uznaje się koty ashera. Cechuje je szczególny wygląd oraz charakter, jednak na ich cenę wpływa znacznie więcej czynników. To rasa, która jako jedyna została opatentowana, a jej właścicielem i wyłącznym hodowcą jest firma Lifestyle Pets.

Proste triki, dzięki którym rodzinne zdjęcia wejdą na inny poziom:

Zobacz wideo

Najdroższe koty na świecie - ich ceny osiągają niebotycznych kwot

Rasa ta została stworzona przez człowieka w 2006 roku, z myślą o osobach cierpiących na alergie. I to właśnie niemal całkowita hipoalergiczność jest jedną z największych ich zalet. Ponadto wyróżnia je również nietypowa uroda. Koty te powstały bowiem w wyniku skrzyżowania kota domowego z afrykańskim servalem, któremu to właśnie zawdzięczają swoje charakterystyczne gęste futro o złocistej barwie, usianej czarnymi cętkami. Są przy tym wyjątkowo przyjacielskie i łatwo przywiązują się do człowieka. Niestety, mają przy tym skłonność do ucieczek. 

Cena przedstawicieli rasy ashera jest bardzo wysoka, za kociaka tej rasy trzeba bowiem niekiedy zapłacić od 50 do nawet 500 tys. złotych! Ich cenę determinuje kilka czynników: pochodzenie (renoma hodowli, linia hodowlana), czystość rasy, stanu zdrowia kota, częstotliwości występowania, popularności, a także przeznaczenia.

Zobaczcie, jak wyglądają koty ashera. Piękne?

 
Więcej o: