Skuteczny sposób na boczki i płaski brzuch. Jeśli nie działa, być może popełniasz ten jeden błąd

Większość osób marzy o wysportowanej sylwetce, ale to co nas zniechęca do metamorfozy to długie oczekiwanie na efekty diety i ćwiczeń. Proponujemy sposoby na boczki i płaski brzuch, których efekty zauważysz od razu! Jeśli nie dają efektu - być może popełniasz błąd. Jaki?

Nowy Rok to początek czegoś nowego. Wiele osób decyduje się w tym czasie na zmianę nawyków żywieniowych, lub rozpoczęcie nowych pasji. Jedną z nich może być uprawianie sportu, co nie tylko musi wiązać się ze spalaniem kalorii i budowaniem umięśnionej sylwetki, ale po prostu poprawą sprawności całego ciała. Dzięki temu zyskasz lepszą kondycję, a przy okazji wyzwolisz endorfiny, które wpływają na lepsze samopoczucie. Efekty mogą być zauważalne od razu, jeśli zdecydujesz się na odpowiednie ćwiczenia. Oto kilka propozycji dla niecierpliwych. Nie tylko spalają tłuszcz, ale też rzeźbią ciało!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ćwiczenia na brzuch i boczki nie zawsze są skuteczne - dlaczego?

Jeśli starasz się uprawiać sport, a nie osiągasz pożądanego efektu, przyczyn może być kilka. Pierwsza z nich, to zbyt duże oczekiwania. Każdy organizm jest inny i efekty mogą być zauważalne w różnym czasie. Wpływ na to mogą mieć np. problemy hormonalne, takie jak insulinooporność, czy problemy z tarczycą. Drugą przyczyną może być niewłaściwe nawodnienie organizmu, niewyspanie czy po prostu zmęczenie. Aby organizm miał siłę spalać tłuszcz i budować mięśnie musi być wypoczęty, nakarmiony i wyspany. Wtedy mamy siłę, aby działać. Kolejnym błędem może być brak odpowiedniego dobrania ćwiczeń. Licząc na umięśnione uda możemy przez pomyłkę wykonywać ćwiczenia na łydki, a to spora różnica.

Te ćwiczenia na brzuch dają szybki efekt. Możesz powtarzać je regularnie w domowym zaciszu

Najprostszym, a za razem jednym z najskuteczniejszych ćwiczeń na mięśnie brzucha jest deska! Możesz wykonywać ją oglądając telewizję, czy... czytając książkę. Może to wyglądać dosyć komicznie, ponieważ będziesz to robić na podłodze, lub specjalnej macie do ćwiczeń.

Na początku przejdź do leżenia na brzuchu. Połóż łokcie na podłodze. Wyprostuj nogi. Stopy postaw na palcach. Rozstaw stopy nie szerzej niż na szerokość bioder. Łokcie powinny znajdować się pod barkami. Napnij brzuch, pośladki i wytrzymaj 30 sekund. Z czasem wydłuż ten czas do minuty, następnie o kolejne 30 sekund. W ten sposób z każdym kolejnym razem wzmocnisz mięśnie brzucha.

Drugim ćwiczeniem na mięśnie brzucha, które może być ci dobrze znane z czasów szkolnych jest... rowerek! Połóż się na plecach, unieś zgięte nogi i postaraj się wykonywać ruch podobny do jazdy na rowerze, utrzymując zgięcie kolan w pozycji 90 stopni, jednocześnie spinając brzuch.

Do podobnych ćwiczeń zaliczamy też nożyce, lub brzuszki z zamachu między rozchylone nogi.

Ćwiczenia na boczki, które działają. W ten sposób szybko spalisz tłuszcz

W zależności od rodzaju sylwetki kilogramy mogą gromadzić się w różnych partiach ciała. Niektóre panie zauważają, że przytyły po pośladkach, brzuchu, udach lub właśnie słynnych boczkach. Jeśli chcesz nieco zwęzić swój obwód w biodrach, rozpocznij regularne stosowanie tych ćwiczeń.

Połóż się na plecach, jak do brzuszków. Ugnij kolana i ze spiętym brzuchem dotykaj naprzemiennie kostek. Powtórz ćwiczenie kilkanaście razy partiami np. po 10 dotknięć.

Teraz usiądź płasko. Wyciągnij wyprostowane nogi. Pochyl się brzuch i ręce do przodu. Staraj się złapać dłońmi stopy, a głowę schylać jak najbliżej kolan. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz piętnaście razy.

Więcej o: