Kiedy rozebrać choinkę? Według tradycji jest to konkretny dzień. Możliwe są małe odstępstwa

Choinka jest to symbol, który jak żaden inny kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia. Już samo jej ubieranie ściśle wiązało się z tradycjami. Sprawdź, czy mówią one również coś o tym kiedy należy ja rozebrać.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Ubieranie choinki to zwyczaj Bożonarodzeniowy, który jest najbardziej popularny i praktykowany. Według tradycji choinka powinna być ubierana w wigilijny poranek całą rodziną. Zastanawiałaś się kiedyś czy istnieje tradycja mówiaca kiedy należy ją rozebrać? Okazuje się, że została wyznaczona również data mówiąca o tym kiedy należy to zrobić.

Zobacz wideo Nowy smartfon pod choinką? Oto pięć aplikacji, które powinny się na nim znaleźć [TOPtech]

Anna Starmach Ania Starmach w sukience z Zara. Fani: "Ale dżaga!"

Kiedy rozebrać choinkę? Tradycja mówi o konkretnej dacie

Najpopularniejszych datą, podczas której rozbiera się choinkę, o której większość z nas z pewnością słyszała, jest Objawienie Pańskie, czyli tzw. święto Trzech Króli. Wypada ono rok rocznie 6 stycznia. Dzień ten jest szczególny dla chrześcijan, ponieważ przypomina chrześcijanom akt o

bjawienia Boga. Święto to nawiązuje również, do opowieści o Mędrcach ze Wschodu, którzy udali się do Betlejem, by oddać cześć Jezusowi.

Istnieje też druga data wskazująca kiedy rozebrać choinkę

Kolejna data, w którą możemy rozebrać choinkę, jest presuwna. Jest to Chrzest Jezusa Chrystusa, nazywane również świętem Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta ma datę ruchomą i wypada w pierwszą niedzielę po święcie Trzech Króli. W 2022 roku będzie to 9 stycznia. Święto upamiętnia wiernym chrzest Chrystusa, a także symbolizuje zakończenie okresu świąt Bożego Narodzenia.

Trzecia data sprzyja tym których drzewko wciąż ładnie się trzyma

Trzecia i ostatnią już datą, w której według tradycji możemy wynieść naszą choinkę z domu, jest Ofiarowanie Pańskie, czyli święto Matki Boskiej Gromnicznej. Przypada ono co roku na dzień 2 lutego. Odprawiana uroczystość nawiązuje do Ewangelii wg. Świętego Łukasza i historii ofiarowania Jezusa w Świątyni Jerozolimskiej.

Więcej o: