Polka uwierzyła w amerykańskiego żołnierza. Straciła 70 tysięcy złotych

W ostatnim czasie często możemy usłyszeć o internetowych oszustwach. Jedna z metod, którą przestępcy stosują w naszym kraju, polega na podszywaniu się za amerykańskiego żołnierza. Lubuska policja poinformowała o kolejnej ofierze oszustów.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Policjanci zatrzymali 13-latka, który próbował wyłudzić pieniądze od 67-latka

Coraz częściej możemy usłyszeć o ofiarach metody na "amerykańskiego żołnierza". Jak podpowiada nazwa, oszuści w takich przypadkach podszywają się pod wojskowych ze Stanów Zjednoczonych. Gdy udaje im się zdobyć zaufanie ofiary, proszą o wsparcie finansowe.

Jak poinformowała policja, mieszkanka województwa lubuskiego padła ofiarą oszustów podszywających się pod amerykańskiego wojskowego. Jak dowiadujemy się z komunikatu policji, mężczyzna "na zdjęciu pięknie prezentował się w mundurze amerykańskiej armii". Szybko udało mu się zdobyć zaufanie Polki. 

Polka straciła 70 tysięcy złotych

Mężczyzna miał wysłać Polce kosztowną paczkę. Jak zapewniał, musi przekazać jej wszystkie pieniądze, które zarobił w czasie swojej misji. W przeciwnym wypadku straci wszystko. Gdy kobieta wyraziła zgodę na takie rozwiązanie, okazało się, że potrzebne są środki na opłacenie przesyłki oraz cła. Dlatego też Polka wysłała mężczyźnie 60 tysięcy złotych.

Po tej transakcji oszust przestał się odzywać. Wówczas kobieta nawiązała kontakt z innym "wojskowym". Mężczyzna obiecał jej pomoc w odzyskaniu pieniędzy. Poprosił jednak o przelanie mu 10 tysięcy złotych. Jak zapewniał, pieniądze są mu potrzebne do tego, by podjąć koniecznie działania. Gdy kobieta wykonała przelew, kontakt z mężczyzną się urwał. 

Policja: Dbajmy o swoje bezpieczeństwo w sieci

Ostatecznie kobieta zgłosiła się do lubuskich funkcjonariuszy, którzy nagłośnili sprawę. - Tylko ostrożność i dokładne weryfikowanie informacji i kontaktów w Internecie pozwoli ograniczyć cyberprzestępcom zdobycie dostępu do zawartości naszych urządzeń - smartfonów i komputerów - za ich pośrednictwem do naszych kont bankowych, kont w portalach społecznościowych, skrzynek poczty elektronicznej - zarówno prywatnych jak i służbowych. [...] Dbajmy o swoje bezpieczeństwo w Internecie i weryfikujmy nowo poznane osoby, aby nie stać się kolejną ofiarą oszustów! - apelują funkcjonariusze w swoim komunikacie. 

Może cię także zainteresować:

W rolę Patrizii Reggiani w filmie 'Dom Gucci' wcieliła się Lady Gaga Patrizia Reggiani miała żal do Lady Gagi. "To nie ma nic wspólnego z pieniędzmi"

Więcej o: