Jak odmrozić szybko szyby w aucie? Wystarczy jedna rzecz, którą masz w samochodzie

Może w tym roku zima aż tak drastycznie nie zaskoczyła drogowców, jak to zwykle bywa, ale wciąż zamarznięte szyby z rana podnoszą ciśnienie szybciej niż nawet najmocniejsza kawa. Jak odmrozić szybko szyby w aucie? Jest na to banalny sposób.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Wiele z nas, wiedząc, że następnego dnia będzie jechało samochodem, sprawdza pogodę w nocy i nad ranem. Po co? Jeśli mróz będzie naprawdę srogi, wtedy zakładamy, że szyby będą zamarznięte i chwila nam się zejdzie na ich odmrożenie. Odpalamy sinik, włączmy nawiew na przednią szybę, bierzemy skrobaczkę i tak przy współpracy z naszym samochodem odmrażamy zamarzniętą szybę. Sposób znany od lat, ale czy szybki? No cóż, raczej nie. Okazuje się, że istnieją inne triki na odmrożenie szyby szybko. Jakie? Przekonajcie się sami. 

Zobacz wideo

Jak odmrozić szybko szybę w samochodzie?

Tuż przed sezonem zimowym musimy wykorzystać letni płyn do spryskiwaczy i zamienić go na zimowy. Jeśli tego nie zrobimy w odpowiednim momencie, a mróz zapuka do drzwi naszego samochodu, możemy mieć problem. Z zamarzniętym płynem do spryskiwaczy już nic nie poradzimy. Pozostaje nam jedynie czekać na ocieplenie lub jeśli mamy taką możliwość możemy znaleźć takie miejsce, np. garaż gdzie jest ciepło, żeby płyn się rozpuścił. Lepiej jednak nie dopuszczać do takiej sytuacji. Kiedy już mamy zimowy płyn do spryskiwaczy w samochodzie, dobrze mieć go nie tylko w odpowiednim zbiorniku pod maską samochodu, ale również w jakimś innym pojemniku. Po co? Bo właśnie dzięki niemu jesteśmy w stanie odmrozić zamarzniętą szybę bardzo szybko. 

Hitowe dodatki do domu z Pepco, Biedronki i Sinsay: 'Jakie cuda'. Perełki do 30 zł (zdjęcie ilustracyjne) Dodatki do domu z Pepco, Biedronki i Sinsay: "Jakie cuda". Perełki do 30 zł

Inne sposoby na odmrożenie szybko szyby w samochodzie 

Płyn do spryskiwaczy jest jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na odmrożenie przedniej szyby, bo chcąc nie chcąc mamy go w swoim samochodzie. Istnieją jednak inne sposoby, za które co prawda musisz zapłacić dodatkowo, ale są równie skuteczne. 

W supermarketach i na stacjach benzynowych znajdziecie specjalne odmrażacze do szyb, które w mig rozprawią się z zamarzniętą szybą. Kosztują około 10-15 zł. 

Dlaczego warto tak odmrażać przednią szybę w samochodzie?

Popularne skrobaczki, choć są przeznaczone do odmrażania szyby w samochodzie, to mogą ją porysować. Nie najlepszym pomysłem jest również rozmrażanie szyby gorącą wodą prosto z czajnika. Pod wpływem temperatur może to doprowadzić do jej pęknięcia. Ponadto używając specjalnego odmrażacza do szyb lub zimowego płynu do spryskiwaczy zadbamy także o nasze wycieraczki i przedłużymy ich żywotność.

Dodatek osłonowy: dostać można nawet 1437 zł. Nie wszyscy jednak będą zadowoleni (zdjęcie ilustracyjne) Dodatek osłonowy: dostać można nawet 1437 zł. Nie wszyscy jednak będą zadowoleni

Więcej o: