Romansowała z przystojnym chirurgiem przez 10 lat. Okazało się, że pisze z kuzynką

Kirat Assi to Brytyjka, która padła ofiarą internetowego oszusta. Co ciekawe, utrzymywała z nim kontakt przez prawie dziesięć lat. Teraz ostrzega innych.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Policjanci zatrzymali 13-latka, który podawał się za wnuczka i próbował wyłudzić pieniądze

Catfising to podszywanie się pod zupełnie inną osobę - taką, która istnieje naprawdę bądź nie. Oszuści w takich przypadkach wykorzystują ich dane personalne oraz zdjęcia. Zazwyczaj tego typu znajomości nawiązywane są na internetowych portalach randkowych lub w mediach społecznościowych.

Internetowa znajomość, która trwała dziesięć lat

Ofiarą catfishingu była 42-letnia Brytyjka Kirat Assi. Jak zdradza, przez dziesięć lat utrzymywała internetowy kontakt z przystojnym mężczyzną o imieniu Bobby. O jej historii poinformowały już światowe media. Jest to ostrzeżenie dla osób, które nawiązują znajomości w sieci. 

Bobby, z którym pisała Brytyjka, podawał się za kardiologa z Brighton. Mężczyzna szybko zdobył jej zaufanie. Kobieta zwierzała mu się, konsultowała z nim różne ważne decyzje. Mimo że nigdy się nie spotkali, w pewnym momencie zaczęła traktować go jako swojego partnera. Co ciekawe, zawsze gdy umawiali się, mężczyzna w ostatnim momencie odwoływał spotkania. To jednak nie wzbudzało podejrzeń kobiety. 

Po czasie prawda wyszła na jaw

Po dziesięciu latach znajomości zdarzyło się coś, czego Kirat Assi zupełnie się nie spodziewała. Kobieta przeżyła załamanie nerwowe. Okazało się, że jej Bobby tak naprawdę nie istnieje. I przez cały ten czas rozmawiała z kimś innym. 

Sprawę dodatkowo pogorszył fakt, że Kirat doskonale znała oszustkę. Na jaw wyszło, że za mężczyznę podszywała się jej młodsza kuzynka Simran. Co ciekawe, kobieta sama przyznała się do tego, że przez dziesięć lat pisała z Kirat jako przystojny chirurg Bobby. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: