Wrzuć do pralki aspirynę i nastaw pranie. Sporo zaoszczędzisz, a efekt cię zachwyci

Co się stanie, jeśli dodasz do swojej pralki aspirynę i nastawisz pranie? Choć aspiryna to lek, który znajdziemy w większości domowych apteczek, okazuje się, że doskonale sprawdza się nie tylko podczas bólu głowy. Wypierz ubrania w ten sposób, a efekt z pewnością cię zaskoczy.

Więcej domowych sposobów oraz trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Sierść pupila jest dosłownie wszędzie? Sprawdź, jak usunąć ją z ubrań

Wbrew pozorom, pranie nie ogranicza się jedynie do wrzucenia brudnych ubrań do bębna pralki i jej włączeniu. Podchodząc do tego w ten sposób, można zniszczyć ubrania i znacznie skrócić ich żywotność. Nieodpowiednio prana odzież gorzej się dopiera i szarzeje, co negatywnie odbija się na portfelu, gdyż trzeba ją częściej wymieniać. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie posegregowanie według kolorów, a także dobranie odpowiednich detergentów i temperatury prania. Można również zastosować sprawdzone, domowe sposoby, dzięki którym nasze ubrania dłużej pozostaną w dobrej kondycji. Z pomocą przyjdzie m.in. dobrze znany lek, który znajdziemy w niemal każdej domowej apteczce. 

Nietypowe zastosowanie aspiryny. Wrzuć kilka tabletek do pralki i ciesz się efektem

Białe ubrania ma w szafie prawie każdy z nas. Dla wielu osób jest to wręcz ulubiony kolor, bez którego nie wyobrażają sobie wielu stylizacji. Jasne ubrania są również jednymi z trudniejszych w utrzymaniu. Często szarzeją lub żółkną i nadają się do wymiany. Jest jednak prosty trik na to, by skutecznie przedłużyć ich żywotność. Z pomocą przyjdzie aspiryna, czyli kwas acetylosalicylowy, który znany jest m.in. ze swoich właściwości wybielających. Rozpuszczona w wodzie skutecznie usunie zażółcenia czy brzydkie ślady potu pod pachami sprawiając, że tkaniny znów będą śnieżnobiałe. To świetny wybielacz i odplamiacz w jednym, jednak trzeba pamiętać, by aspiryny używać jedynie do białych lub bardzo jasnych ubrań.

Jak ją stosować? Wystarczy, że wrzucisz 4-5 tabletki bezpośrednio do bębna pralki i wstawisz jak zwykle białe lub jasne pranie pranie. Ważne jest jednak to, by aspiryna dobrze rozpuściła się w wodzie - zatem jeśli pierzesz w niskiej temperaturze, warto pokruszyć tabletki. W przypadku intensywniejszych zażółceń lub plam, możesz namoczyć odzież w wodzie z aspiryną. W tym celu rozpuść pięć pastylek w dwóch litrach gorącej wody i mocz wybrane elementy garderoby przez całą noc. Na koniec wypierz jak zwykle w pralce. 

Więcej o: