Sinead O'Connor wyjawia szczegóły samobójstwa syna. "Nauczył się tego na komputerze w szpitalu"

Media na całym świecie obiegła informacja o śmierci 17-letniego syna Sinead O'Connor. Artystka wyznała w jednym z wielu swoich wpisów, w jaki sposób chłopak odebrał sobie życie. - Nauczył się tego na komputerze w szpitalu psychiatrycznym dla dzieci w Linndara - napisała.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Wieniawa szczerze o hejcie i depresji

Nevi'im Nesta Ali Shane O'Connor, 17-letni syn Sinead,  przebywał w szpitalu po dwóch próbach samobójczych. Niestety nastolatek zdołał wymknąć się z placówki. 8 stycznia 2022 roku Artystka poinformowała na Twitterze, że jej syn został znaleziony martwy. 

"Co stało się z moim synem pod ich nadzorem?"

Zdaniem artystki odpowiedzialność za tę sytuację ponosi personel szpitala, w którym przed śmiercią przebywał nastolatek. Jak podkreśla, nie powinni spuszczać go z oka. Tymczasem chłopakowi udało się w wymknąć z budynku. - Szpital nie bierze oczywiście na siebie żadnej odpowiedzialności. Co stało się z moim synem pod ich nadzorem? - napisała, zapowiadając pozew.

"Leczył się tam w związku z psychozą"

Artystka wyznała także w jednym ze swoich wpisów, w jaki sposób nastolatek odebrał sobie życie.

Zgadnijcie, gdzie nauczył się robić pętlę, na której potem się powiesił? Spróbował już tydzień temu. Gdy zapytałam go o to, powiedział, że nauczył się tego na komputerze w szpitalu psychiatrycznym dla dzieci w Linndara. Leczył się tam w związku z psychozą

- poinformowała Sinead O'Connor.

Sinéad O'Connor debiutowała w latach 80. ubiegłego wieku z zespołem In Tua Nua. Szybko jednak zdecydowała się na karierę solową. W 1987 roku ukazał się jej debiutancki album "The Lion and the Cobra". Płyta w Wielkiej Brytanii i USA zdobyła status złotej, a artystka zyskała przychylność krytyków. Przełom w jej karierze nastąpił w 1990 roku. Wówczas to wydana została piosenka "Nothing Compares 2 U", czyli cover utworu napisanego przez legendarnego Prince'a, który napisał aranż specjalnie dla O'Connor.

***

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego. TUTAJ znajdziesz również przydatne numery telefonów, pod którymi dyżurują specjaliści, gotowi pomóc w kryzysowej sytuacji.

Więcej o: