Najkrótsze małżeństwa gwiazd. Rekordziści rozwiedli się ze sobą po zaledwie dwóch dniach

Show-biznes rządzi się swoimi prawami. Choć wśród gwiazd znajdziemy takie pary, które od lat są w szczęśliwym związku małżeńskim, to są również takie, które wzięły ślub pod wpływem emocji i szybko tego pożałowały. Oto znane pary, których małżeństwo nie trwało zbyt długo.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Najgorętsze śluby gwiazd. To o nich mówiła cała Polska. Pamiętacie?

Zarówno w polskim, jak i zagranicznym show-biznesie znajdziemy pary, których małżeństwa (z różnych powodów) nie przetrwały próby czasu. Dla niektórych ślub okazał się na tyle błędną decyzję, że do rozstania doszło zaledwie kilka miesięcy, a nawet dni po ślubie.

Najkrótsze małżeństwa gwiazd: Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski

Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski rozstali się po trzech miesiącach od złożenia przysięgi małżeńskiej. Choć media dowiedziały się po czasie, nie zabrakło w sieci gorących dyskusji na ten temat. - Po 3 latach związku i 3 miesiącach od ślubu, z dnia na dzień nastąpił koniec mojego małżeństwa. Ta nagła zmiana była dla mnie wielkim zaskoczeniem, bo odpowiedzialność, zobowiązanie i dane słowo są i zawsze będą dla mnie wartościami nadrzędnym - napisała na Instagramie.

Najkrótsze małżeństwa gwiazd: Miley Cyrus i Liam Hemsworth

Poznali się w 2009 roku na planie filmu "Ostatnia piosenka" i spotykali przez ponad 3 lata, kilkukrotnie rozstając się i ponownie schodząc. W 2012 roku ogłosili zaręczyny, a następnie pobrali. Ich związek jednak nie przetrwał. Rozwiedli się po 8 miesiącach. - Byliśmy razem przez prawie pięć lat, więc nie wydaje mi się, że nasze uczucia kiedykolwiek wygasną. A to bardzo dobrze, bo udowadnia, że nasz związek był prawdziwy. To nie był tylko przelotny romans - powiedział Liam Hemsworth w jednym z wywiadów. 

Najkrótsze małżeństwa gwiazd: Kim Kardashian i Kris Humphires

Obecnie Kim Kardashian jest w z Kanye Westem, z którym wzięła ślub w 2014 roku. Celebrytka ma jednak za sobą również dwa małżeństwa, które nie należały do udanych. Jedno z nich skończyło się wyjątkowo szybko. Kim Kardashian i koszykarz Kris Humphires rozwiedli się po zaledwie 72 dniach. Pozew rozwodowy złożyła celebrytka.

Najkrótsze małżeństwa gwiazd: Mateusz Damięcki i Patrycja Krogulska 

Najkrótszy małżeński staż w polskim show-biznesie ma natomiast Mateusz Damięcki. Aktor rozstał się z Patrycją Krogulską zaledwie 8 miesięcy po ślubie. - Nie znam nikogo, kto byłby tak krótko ze swoim współmałżonkiem, jak ja - wspomniał po latach w jednym z wywiadów. 

Najkrótsze małżeństwa gwiazd: Drew Barrymore i Jeremy Thomas

Kolejna para, która nie wytrzymała ze sobą zbyt długo w związku małżeńskim, to Drew Barrymore oraz Jeremy Thomas. Rozstali się zaledwie 39 dni po ślubie. Taka decyzja nie była jednak ogromnym zaskoczeniem dla wielu osób, gdyż przed ślubem spotykali się zaledwie przez 6 tygodni.

Najkrótsze małżeństwa gwiazd: Britney Spears i Jason Alexander

Rekordzistami w zestawieniu małżeństw z najkrótszym stażem są natomiast Britney Spears i Jason Alexander. Choć przyjaźnili się długo przed ślubem, to ta relacja nie zapewniła im szczęśliwego związku. Pobrali się w 2004 roku w Las Vegas, jednak do ceremonii doszło, kiedy oboje byli pod wpływem środków odurzających. Kiedy doszli do siebie, postanowili unieważnić swoje małżeństwo. Ich małżeństwo trwało 55 godzin. 

Więcej o: