Imiona z zagranicy, które przywędrowały do Polski i stały się bardzo popularne

Jessika i Brajan to z pewnością jedne z najpopularniejszych zagranicznych imion, które przywędrowały do Polski i rodzice oszaleli na ich punkcie. Okazuje się, że jest również wiele innych imion, które cieszą się sporą popularnością w naszym kraju.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Choć jeszcze kilka lat temu imię Jessika i Brajan cieszyło się sporą popularnością wśród młodych rodziców, to już kilka lat później było totalnym obciachem. Okazuje się jednak, że w Polsce od kilku lat modne są również inne imiona. Często gwiazdy wybierają dla swoich pociech te zagraniczne, chcąc ułatwić im międzynarodowe życie. I tak np. Marina Łuczenko-Szczęsna swojego syka nazwała Liam, z kolei Maja Mocydlarz, partnerka piłkarza Bartosza Bereszyńskiego dała swojemu synkowi na imię Leo. Anna Skura postawiła na dźwięcznie brzmiące imię swojej córeczki, czyli Melody, a Lara Gessler córkę nazwała Nena. Sprawdźmy, jakie jeszcze inne zagraniczne imiona przywędrowały do Polski i stały się popularne. 

Zobacz wideo

Zagraniczne imiona dla dziewczynki popularne w Polsce 

Co roku urzędu stanu cywilnego muszą mierzyć się z niezłą wyobraźnią wśród rodziców. Imiona, które zostały odrzucone z różnych względów to: Nutella, Joint, Rambo, Nirvana, Koka oraz Pipa. No cóż, widać tutaj inspirację kuchnią, muzyką czy używkami. 

Jakie zagraniczne imiona dla dziewczynek są modne w Polsce? Są to: 

 • Ava - imię pochodzenia nordyckiego. Jest bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych. 
 • Emma - imię pochodzenia germańskiego. Co ciekawe, znane w Polsce od końca XIX wieku, ale dopiero niedawno zaczęło cieszyć się większą popularnością. Jest proste w wymowie i w wielu językach brzmi dokładnie tak samo.
 • Mia - nie do końca znanie jest pochodzenie tego imienia, niemniej jednak jest bardzo popularne w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.
 • Lea - imię pochodzenia hebrajskiego, tłumaczy się  je jako "lwica". W Polsce co roku imię tę otrzymuje około 50 dziewczynek.
 • Luna - imię to jest bardzo popularne w Europie Zachodniej i z roku na rok coraz częściej wybierają je rodzice również w Polsce.
 • Stella - imię pochodzenia łacińskiego w wolnym tlumaczeniu oznacza "gwiazdę". Nic więc dziwnego, że rodzice tak chętnie nadają je swoim pociechom w Stanach Zjednoczonych. W Polsce z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. 
 • Nicola - po polski znana raczej jako Nikola, jednak coraz więcej rodziców decyduje się na pisownię przez "c". 

Zagraniczne imiona dla chłopca popularne w Polsce 

Sprawdźmy, które imiona są lub stają się popularne wśród chłopców. 

 • Liam - to irlandzka forma imienia William. W 2019 roku imię to nadano 66 chłopcom w Polsce. Do tego grona zalicza się syn bramkarza reprezentacji Polski, Wojciecha Szczęsnego. 
 • Hugo - rodzice często wybierają to imię dla swoich dzieci, głównie dlatego, że wywodzi się od słów rozum, umysł, bystrość, a także jest proste w wymowie. 
 • Leo - swego czasu w Polsce wszyscy chłopcy mieli na imię "Leon". Część rodziców decydowała się na imię Leo, głównie dlatego, że jest mniej popularne, a brzmi bardzo podobnie. 
 • Milan - co ciekawe to imię nadawane w Polsce było od XV wieku, ale tak naprawdę swoje wielkie odrodzenie przechodzi teraz. Aktorka Agnieszka Włodarczyk nazwała tak swojego synka. 

A może wy kojarzycie inne zagraniczne imiona, które są popularne w Polsce. Dajcie znać w komentarzach!

Więcej o: