Bottega Veneta świętuje Chiński Nowy Rok 2022. Kolor zielony i pomarańczowy mają szczególne znaczenie

Wenecki dom mody Bottega Veneta postanowił uczcić Chiński Nowy Rok 2022 w szczególny sposób. Chiński Mur został ozdobiony logiem marki, ale to nie wszystko. Za tą nietypową reklamą idzie większa inicjatywa, która ma wpływ na rozwój kultury Chin.

Chiński Nowy Rok jest świętowany co roku w szczególny sposób. W tym dniu wręcza się sobie nawzajem prezenty. Zazwyczaj są to świeże owoce, owoce w cukrze, ciastka, cukierki lub koperty z pieniędzmi. O zmroku na ulicach odbywają się pokazy sztucznych ogni i wybuchy petard. Większość chińczyków decyduje się jednak na świętowanie w domach. Celebrowanie chińskiego Nowego Roku, w zależności od danego roku najczęściej odbywa się w okresie od 21 stycznia, do 20 lutego. W 2021 roku obchody rozpoczęły się 21 stycznia i potrwają do 11 lutego 2021 roku. Włączył się w nie m.in włoski dom mody Bottega Veneta. Marka ozdobiła Chiński Mur jednocześnie przekazując datki na szczytny cel.

Interesujesz się modą? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Tutaj spotkacie Viki Gabor. Ma swój ulubiony salon z ubraniami! Wybierz serwis

Bottega Veneta i Chiński Nowy Rok 2022. Wielka reklama znalazła się na Chińskim Murze

Chiński Mur, czyli chyba najbardziej rozpoznawalny zabytek w kulturze Chin został ozdobiony logiem znanego domu mody. Nie jest to jednak zwykła reklama. Część budowli została pokryta logiem, ale usytuowanym w dwóch kolorach, zielonym i pomarańczowym. Rozciągający się na murze napis nie jest bez znaczenia. Wykonano go w kolorach, które według symboliki oznaczają szczęście i bogactwo. Jest to dobra wróżba na Chiński Nowy Rok 2022 dla wszystkich mieszkańców.

 

Dorota Gardias Buty zimowe Doroty Gardias to hit! Podobne w CCC i Deichmann

Bottega Vendeta z przesłaniem na Chiński Nowy Rok 2022. Ofiarowała szczególny prezent

Dom mody Bottega Vendeta nie tylko umieścił swoje logo na Chińskim Murze, ale i przekazał Chinom szczególny podarek na Nowy Rok. Włoska marka zobowiązała się do wpłacenia znaczącej darowizny na wsparcie renowacji i konserwacji wschodniego krańca Wielkiego Muru. Ma to duże znaczenie dla chińskiej kultury, ponieważ w ostatnich latach rozmaite fundacje rzadko przekazywały datki na ten obiekt.

płaszcz damski, płaszcz na zimę, ciepły płaszcz Płaszcz Mohito za -150 złotych! Podobny w Orsay i Zalando

Nie tylko logo marki Bottega Vendetta znalazło się na Chińskim Murze

Część Chińskiego Muru oprócz loga domu mudy została także ozdobiona napisem, który ma być uznany za dobrą wróżbę na Chiński Nowy Rok. W języku chińskim możemy przeczytać napis, który oznacza:

Szczęśliwego Nowego Roku!

Mamy nadzieję, że Chiński Nowy Rok 2022 będzie opływał w bogactwo i szczęście.

Więcej o: