Jak rozszerzyć buty domowymi sposobami? Te patenty na za ciasne buty rozwiążą problem za darmo!

Masz zaciasne buty, bo spuchła ci noga, czy po prostu zawiódł cię rozmiar sugerowany w sklepie? W obu przypadkach jest jeszcze ratunek. Wiemy, jak rozszerzyć buty domowymi sposobami. Dzięki tym patentom na za ciasne buty, nie wydasz nawet grosza!

W sklepach obuwniczych można zobaczyć przy kasie na półkach różne specyfiki. To zazwyczaj spray lub pianka, których celem jest rozciągnięcie za małych butów. Tyczy się to głównie obuwia skórzanego, ponieważ ten rodzaj materiału jest najbardziej podatny na rozciąganie. Co jednak zrobić, jeśli kupiliśmy za małe buty, spuchły nam nogi lub zwyczajnie ulubione buty już na nas nie pasują? Nie musimy wydawać fortuny. Istnieją domowe sposoby na rozciągnięcie butów, które możemy wykonać za darmo, lub dosłownie za grosze. To popularne triki, dzięki którym ulubione buty znów zmieszczą się na stopie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te buty pomogły zdobyć złoto polskiej sztafecie. "Super kolce" to początek nowej ery w biegach?

Jak rozszerzyć buty? Domowe sposoby są proste! Zacznijmy od najbardziej oczywistych

Najprostsze rozwiązania wielokrotnie w życiu każdego z nas okazywały się najlepsze. Buty mogą uwierać, ale sposób trzeba dopasować do jednego pytania: jak bardzo? Jeśli zależy nam na rozszerzeniu butów zaledwie o centymetr, czasem wystarczy wyjąć z nich wkładkę. W ten sposób zyskamy dodatkową przestrzeń, a palec spokojnie wejdzie do buta i nie będzie ułożony "na styk". Jeśli należysz do osób cierpliwych, pomogą ci prawidła. Jeśli masz w domu ciężkie i zazwyczaj drewniane prawidła, to regularne umieszczanie ich w butach nie tylko je rozciągnie, ale i wpłynie na ich dobry wygląd.

Wiemy jak rozszerzyć buty z użyciem... wody! Wybierasz ciepłą czy zimną?

Sprawdzonym sposobem na rozszerzenie butów jest patent z użyciem wody. Jeśli posiadasz lodówkę z zamrażarką, to mamy za sobą już połowę sukcesu. Teraz napełnij wodą dwa szczelne, foliowe woreczki i umieść je w butach. Możesz użyć torebek strunowych, które następnie umieścisz w zamrażarce. Pamiętaj, żeby nie napełniać ich w całości i nie pozostawiać w nich dużej ilości powietrza. Cała noc powinna wystarczyć, aby buty nieco zmieniły swój rozmiar i stały się większe.

Metoda "na ciepło" jest nieco inna. Tutaj musisz upewnić się, że buty nie były klejone, tylko szyte. W przeciwnym wypadku gorąca woda może rozpuścić klej. Umieść buty nad dużym naczyniem, albo umywalką czy wanną i skieruj zagotowaną wodę (wrzątek) w kierunku czubków butów. Możesz zrobić tak samo w przypadku pięty. Następnie załóż grube skarpety i "rozchodź" buty przez kilka godzin.

Dobrze znana metoda jak rozszerzyć buty z użyciem spirytusu i gazet

Jeśli masz w domu spirytus, to mamy dobrą wiadomość. Ta metoda na rozciągnięcie butów będzie dla ciebie darmowa. Przydadzą się też stare gazety. Z gazet zwiń kulki, ale pamiętaj, aby użyć gazet w szarym kolorze. Kolorowe mogą zafarbować i ubrudzić buty. Zwinięte kulki nasącz w spirytusie i starannie wypchaj nimi obuwie. Umieszczone w butach na 5-6 godzin powinny rozwiązać twój problem.

Więcej o: