Walentynkowe prezenty. Zaskocz swoją drugą połówkę pomysłowym upominkiem!

Walentynkowe prezenty nie tylko powinny cieszyć oko, ale przede wszystkim być dowodem na to jak dobrze znamy i jak wiele dla nas znaczy druga osoba. Sprawdź, czym obdarować swoją połówkę, aby sprawić jej radość.

Prezenty na Walentynki. Zaplanuj co chcesz wręczyć

Walentynkowe prezenty to już tradycja wśród wielu par. Często nie są one bardzo wystawne, a jedynie mają być symbolem pamięci i niegasnącego uczucia. Zdarza się jednak, że partnerzy w ten wyjątkowy dzień obdarowują się także cennymi przedmiotami, które mają za zadanie ucieszyć drugą połówkę i pokazać to jak bardzo jest ważna dla nas. Niemniej jednak nim będziemy mieć w rękach nasz wyjątkowy, upolowany prezent, często spędzamy wiele godzin poszukując inspiracji na to czym obdarować naszego partnera. Im mniej mamy czasu, tym poszukiwania stają się bardziej gorączkowe, a w efekcie prezentem zostaje przypadkowy przedmiot, który wpadnie nam w oko i wyda nam się odpowiedni. Tymczasem zakup prezentu na walentynki warto zaplanować z wyprzedzeniem tak, aby dobrze rozeznać się w temacie i wręczyć ukochanej osobie to, co faktycznie przyniesie jej radość i będzie wyznacznikiem naszej miłości.

Miłość w dużej mierze oparta jest na zmianach zachodzących na poziomie biochemicznymWalentynki wcale nie amerykańskie. To europejska tradycja!

Walentynkowe prezenty. Inspiracje

Inspiracje na walentynkowe prezenty najczęściej znajdujemy w sieci. Owszem można tu zaczerpnąć bardzo wiele ciekawych pomysłów, jednak zdecydowana większość z nich jest w pewnym sensie uniwersalna i nie niesie za sobą żadnego osobistego przekazu. Dlatego nawet jeśli znajdziesz interesującą rzecz, która przypadła ci do gustu, np. portfel, elegancka teczka, sweter czy w przypadku pań torebka, biżuteria czy apaszka, postaraj się sprawić, aby przedmiot ten nabrał bardziej osobistego charakteru. Jak to zrobić? W przypadku biżuterii zdecyduj się na grawer. Podobny zabieg można zastosować kupując przedmioty szklane lub zamawiając personalizowaną ramkę na zdjęcie. Jeśli twojego przedmiotu nie da się w ten sposób upiększyć wówczas zadbaj, by została do niego dołączona odpowiednia notatka, np. w kieszonce portfela lub torebki umieść liścik z wyznaniem, a do apaszki lub swetra przyszyj niewielki wisiorek w kształcie serduszka lub pierwszej litery twojego imienia. Z pewnością zaskoczysz w ten sposób partnera i sprawisz mu wielką przyjemność. 

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box!

Walentynkowe prezenty: trendy. Co kupić ukochanemu/ukochanej?

Trendy wśród walentynkowych prezentów są od lat niezmienne. Króluje przede wszystkim:

  • elegancka bielizna,
  • biżuteria,
  • zegarki,
  • kwiaty
  • słodycze. 

Jeśli więc nie chcesz ryzykować, że twój prezent nie będzie odpowiednio przyjęty, wówczas postaw na jedno z tych klasycznych rozwiązań, które sprawdzi się nie tylko przy okazji takiej jak walentynki. Nie zapomnij, że prezent powinien mieć odpowiednią oprawę - warto zadbać o nawiązujące do okoliczności opakowanie, które jeszcze bardziej podsyci ciekawość osoby obdarowywanej. Można tu pokusić się o samodzielne opakowanie prezentu lub skorzystać z gotowych rozwiązań - pudełek lub toreb prezentowych z motywem walentynkowym. 

Jakie prezenty na walentynki? Może coś niematerialnego?

W świecie, w którym panuje konsumpcjonizm coraz więcej osób zaczyna zwracac uwagę na niepotrzebne zakupy, jakich dokonujemy przy każdej nadarzającej się okazji. Jedną z nich bez wątpienia są walentynki, kiedy z każdej witryny sklepowej wylewają się serduszka i pomysły na prezent dla ukochanej osoby. Ale czy na pewno w święto zakochanych musimy wręczać konkretne, często kiczowate prezenty? Może warto pomyśleć o podarunku niematerialnym, który przyniesie nam więcej korzyści duchowych? Taki model zaczyna przyjmować wielu zakochanych, decydując się w prezencie wręczyć bilety do kina lub teatru, voucher na pobyt w spa lub organizując wspólny wypad. Takie upominki nie dość, że są pożyteczne, przynoszą nam wiele korzyści, sprzyjają umacnianiu więzi, a przy tym są przyjazne dla środowiska. 

Tort na walentynkiTort na walentynki - co upiec ukochanej osobie? Mamy przepis

Upominki walentynkowe. Prezent na ostatnią chwilę

Jeśli zapomniałeś o walentynkach i jest już zbyt późno na to, aby zorganizować odpowiedni prezent ostatnią szansą na ratunek jest zorganizowanie wyjątkowego wieczoru we dwoje. Za upominki walentynkowe w takim przypadku uznać należy:

  • dobre wino
  • smaczną kolację (przygotowaną samodzielnie lub zamówioną)
  • kąpiel z dużą ilością aromatycznych dodatków
  • wspólny seans filmowy.

Wydaje się bowiem, że w tym zabieganym świecie możliwość spędzenia czasu razem, bez pośpiechu i tworzenia sztucznych warunków jest najlepszym upominkiem walentynkowym, jaki możemy podarować, a jednocześnie sobie wymarzyć. 

Zobacz też: Prezent na Walentynki dla niej - sprawdzone pomysły na romantyczny upominek

Więcej o: