ZUS obciął Ewie Krawczyk połowę renty. Pieniądze otrzyma syn muzyka

Krzysztof Junior wciąż walczy o majątek po zmarłym ojcu Krzysztofie Krawczyku. Mężczyźnie, który boryka się z poważnymi problemami finansowymi, udało się ostatnio uzyskać rentę po piosenkarzu. W konsekwencji, świadczenie zmniejszono wdowie po artyście, Ewie Krawczyk.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 r. Krótko po śmierci artysty wyszło na jaw, w jakich warunkach żyje jego jedyny syn, Krzysztof Junior. Głośno zrobiło się także o konflikcie mężczyzny z wdową po jego zmarłym ojcu, Ewą Krawczyk. Jak się bowiem okazało, Krzysztof Junior postanowił zawalczyć o finansowe wsparcie po piosenkarzu.

Zobacz wideo

Krzysztof Junior otrzyma świadczenie po zmarłym ojcu

W sądzie analizowane są dwa testamenty Krzysztofa Krawczyka, z czego ostatni, niekorzystny dla syna, został sporządzony na kilka miesięcy przed śmiercią artysty.

- Pierwszy testament był podyktowany przez tatę. Powiedział wtedy, jaką ma wolę i mówił, że to już istnieje w formie zapisanej. Że z  Andrzejem (bratem Krzysztofa Krawczyka — przyp. red.) będziemy mieć wszystko na pół. I że będę zabezpieczony finansowo. To tata mówił i mnie, i Marianowi Lichtmanowi też. Tak było, gdy tata był w pełni świadomy i sprawny umysłowo - mówił Krzysztof Krawczyk junior w rozmowie z Plejadą.

emerytura Renta rodzinna dla wdowy.

Tymczasem, jak informuje serwis Pomponik, ZUS przychylił się do wniosku Juniora, przydzielając mu rentę po ojcu, obniżając tym samym świadczenie jego macosze.

Jak informuje przyjaciel Krzysztofa Juniora, anonimowo cytowany przez serwis, przyznanie świadczenia bardzo ucieszyło syna piosenkarza, który nareszcie będzie w stanie płacić alimenty na swojego syna. Wcześniej pokrywał je właśnie Krzysztof Krawczyk.

- Dowiedziałam się, że pieniądze z renty należą się Krzysztofowi Juniorowi. Skoro jest to zgodne z prawem, to ja tego nie neguję. Nawet się cieszę, że ma coś, co zgodnie z prawem mu się należy - mówiła z kolei Ewa Krawczyk, w rozmowie z "Faktem", podkreślając, że zależy jej na pojednaniu z pasierbem.

Kosztuje 3 zł, a działa jak drogie zabiegi. Hit, który zapobiega wypadaniu włosów (zdjęcie ilustracyjne) Masz ją w swojej kuchni. Zagęszcza włosy i przyspiesza ich porost

Więcej o: