Wsyp do zlewu szklankę soli i zalej wrzątkiem. Trik, dzięki któremu zaoszczędzisz

Choć wsypywanie soli do zlewu i zalewanie jej wrzątkiem może wydawać się dziwne, to jest to trik, który warto znać i stosować. W banalnie prosty sposób potrafi uwolnić od uciążliwego kłopotu, który co jakiś czas pojawia się w kuchni lub łazience. W dodatku pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Więcej domowych sposobów i przydatnych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zatkany zlew to częsty problem w wielu domach, który pojawia się zarówno w kuchni, jak i w łazience. Trzeba jednak pamiętać, że rury odpływów same się nie zapychają. Resztki jedzenia w kuchni czy osady z kosmetyków i włosy w łazience gromadzą się w odpływie przez dłuższy czas. Ogromnym błędem jest również pozbywanie się tłuszczu po smażeniu, wylewając go do odpływu w zlewie lub do toalety. Wlewany do kanalizacji tężeje osadzając się na ścianach rur i tworzy zatory - pamiętaj, by tego nie robić!

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Jeśli woda w zlewie zaczyna wolniej spływać, a zapach wydostający się z odpływu jest mało przyjemny, nie czekaj aż bardziej się zapcha i trzeba będzie sięgnąć po żrące i szkodliwe dla środowiska detergenty lub wzywać specjalistę. W takiej sytuacji z pomocą przyjść może mniej inwazyjna, tania i domowa metoda, dzięki której być może zaoszczędzisz na hydrauliku.

Co oznacza kolor krwi podczas miesiączki? Co oznacza kolor krwi podczas miesiączki? Szary np. powinien cię zaniepokoić

Zaskakujące zastosowanie soli. Uwolni od uciążliwego problemu i pozwoli zaoszczędzić

Aby uniknąć poważniejszych awarii i mocno zapchanych zlewów, warto dbać o nie na co dzień. Świetnie sprawdzi się do tego trik z solą, którą chyba każdy ma w swojej kuchni. Wystarczy, że do odpływu wsypiesz około pół lub całą szklankę soli, a po chwili zalejesz dwoma litrami gotującej się wody. Po takim zabiegu, resztki zalegające w rurach zostaną usunięte.

Wrzuć do pralki aspirynę i nastaw pranie. Sporo zaoszczędzisz, a efekt cię zachwyci (zdjęcie ilustracyjne) Wrzuć do pralki aspirynę i nastaw pranie. Zaoszczędzisz, a efekt cię zachwyci

Jeśli okaże się, że rury są mocniej zapchane, możesz stworzyć nieco silniejszą mieszankę, łącząc pół szklanki soli z połową szklanki sody oczyszczonej. Następnie taką mieszankę wsyp do odpływu i zalej gorącą wodą. Pamiętaj jednak, że domowe detergenty są delikatniejsze niż te sklepowe, dlatego warto stosować je profilaktycznie chociaż raz w tygodniu.

Więcej o: