Walentynkowe ozdoby. Zadbaj o odpowiedni nastrój w waszym domu

Walentynkowe ozdoby umieszczone w mieszkaniu nie tylko przypominają o zbliżającym się Dniu Zakochanych, ale także ułatwiają wczucie się w atmosferę tego święta i tworzą wyjątkowy klimat w każdym, nawet najbardziej surowym wnętrzu.

Ozdoby na walentynki, czyli dlaczego warto zmieniać dekoracje w domu

Walentynkowe ozdoby możemy znaleźć na półkach sklepów z wyposażeniem wnętrz już na początku nowego roku. Przypadające 14 lutego święto zakochanych dość dobrze przyjęło się w naszym kraju i z roku na rok coraz więcej osób dołącza do tej sympatycznej, świeckiej tradycji. Jednym ze sposobów na podkreślenie wagi tego dnia jest przygotowanie wyjątkowych ozdób na walentynki, które upiększą nasze cztery kąty. Dlaczego warto się do tego przyłożyć? W ostatnich latach większość z nas zaczęła zwracać większą uwagę na to jak są urządzone nasze mieszkania. Nie bez znaczenia jest tu pandemia koronawirusa, która skutecznie "uwięziła" nas we własnych domach, powodując lawinowy wzrost ilości remontów i zmian aranżacji wnętrz. Chcemy, aby nasze otoczenie było przyjazne dla oka, a przy tym funkcjonalne, gdyż część z nas nie tylko mieszka, ale też pracuje we własnym domu. Walentynki są okazją, aby niewielkim nakładem nieco odświeżyć nasze gniazdko, zmienić jego charakter, dodać mu nieco pazura. Takie małe metamorfozy służą nie tylko przestrzeni mieszkalnej, ale przede wszystkim domownikom. 

Wierszyki na Walentynki 2020. Rymowane życzenia i wiersze walentynkowe (zdjęcie ilustracyjne)Życzenia walentynkowe. Śmieszne, krótkie życzenia na walentynki SMS

Walentynkowe ozdoby. Inspiracje

Inspiracje na walentynkowe ozdoby można znaleźć zarówno w sklepach z wyposażeniem wnętrz jak i na internetowych blogach poświęconych tematyce wnętrzarskiej. Tam właśnie bez trudu odszukamy pomysły, jak w prosty sposób zaaranżować naszą codzienną przestrzeń w walentynkowe królestwo. Wystarczy w tym celu skorzystać z gotowych ozdób, które zakupić można już na kilka tygodni przed dniem zakochanych. Innym rozwiązaniem jest samodzielne przygotowanie dekoracji. Inspiracje i gotowe przepisy na to jak je zrobić krok po kroku znajdziemy w internecie. Przykładem prostej dekoracji może być papierowo - bibułowy łańcuch z serduszek do zawieszenia na kominku lub na oknie, albo kompozycja w szkle z użyciem piórek, koralików i tealightów, którą możemy ustawić na stole lub komodzie. Dla osób uzdolnionych florystycznie ciekawym rozwiązaniem może być natomiast przygotowanie flowerboxa. 

Zobacz wideo Zaskocz ukochaną osobę w walentynki. To prostsze, niż myślisz!

Walentynkowe ozdoby. Najnowsze trendy

Najnowsze trendy w walentynkowych ozdobach nie różnią się zbytnio od tych z ubiegłych lat. Związane jest to ze specyfiką tego święta - jednoznacznie kojarzy się ono z kolorystyką czerwoną, a także wszechobecnym kształtem serca. Warto jednak wybierając walentynkowe ozdoby poszukiwać rzeczy unikalnych, które możemy wykorzystać na wiele sposobów, nie ograniczając się jedynie do tego jednego dnia w roku. Przykładem takiej dekoracji może być np. kominek do aromaterapii w kształcie serca - sam w sobie stanowi doskonałą ozdobę idealną do postawienia na regale lub półce. Na co dzień może zostać wykorzystany zgodnie z przeznaczeniem, aplikując olejki i poddając się przyjemnej "zapachowej terapii dla zmysłów". 

Biały Dzień w JaponiiBiały Dzień - alternatywa dla kiczowatych Walentynek

Jakie ozdoby na walentynki? Postaw na funkcjonalność

Przygotowując się na dzień zakochanych powinniśmy pomyśleć nie tylko o tym jakie ozdoby na walentynki przygotować bądź zakupić. Zastanówmy się przede wszystkim nad tym co byłoby przydatne w naszym domowym zaciszu. I tak ciekawym sposobem na udekorowanie, a jednocześnie zaopatrzenie się w przydatny gadżet jest zakup founde do czekolady. Naczynia dostępne na rynku są pięknie dekorowane i starannie wykonane, co sprawia, że mogą swobodnie stać na wierzchu, stanowiąc ozdobę naszej kuchni lub salonu. Jednocześnie podczas romantycznego wieczoru możemy wykorzystać je do przygotowania smakowitej przekąski dla siebie i swojego partnera. W tym celu przygotuj:

  • czekoladę do founde (może być też zwykła, mleczna czekolada)
  • odrobinę mleka
  • świeże owoce
  • widelczyki

Świeże owoce umyj, pokrój na małe cząstki i umieść w miseczkach. Czekoladę umieść w naczyniu do founde nad płomieniem - jeśli używasz zwykłej czekolady dodaj odrobinę mleka, aby się nie przypaliła i cały czas kontroluj roztapianie, co jakiś czas delikatnie mieszając. Owoce nabijaj na widelczyki i maczaj w roztopionej czekoladzie. Smacznego!

Zobacz też: Walentynki wcale nie amerykańskie. To europejska tradycja!

Więcej o: