Kontrowersyjny trend lat 2000. powraca. Gen Z proponuje genialny trik na przerobienie starych butów

Do mody powróciły słynne już buty UGG, które uchodziły za jeden z najbardziej kontrowersyjnych trendów lat 2000. Tym razem modne są jednak w nieco innej, znacznie krótszej wersji. Gen Z pokazuje jednak, że zmiana w modzie nie musi wiązać się z koniecznością kupowania nowych butów.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Buty UGG były wielkim hitem lat 2000. Sarah Jessica Parker, Paris Hilton, Kate Moss czy Sienna Miller skutecznie promowały trend, nosząc kontrowersyjne buty zarówno do eleganckich, jak i codziennych stylizacji. I choć zdecydowanie można uznać je za jeden z najbardziej dyskusyjnych trendów tamtego okresu, w tym roku ponownie wróciły do łask za sprawą Gen Z.

Zobacz wideo

Buty UGG powracają. Genialny trik TikTokerki

Noszą je już Kendall Jenner, Kaia Gerber czy Hailey Bieber. Tym razem jednak kultowe już modele do połowy łydki, zostały zastąpione ich krótszą wersją, sięgającą przed kostkę. Nie oznacza to jednak, że musimy kupować nowe buty w modnym teraz fasonie. Doskonale udowodniła to jedna z użytkowniczek TikToka Emily Kneen, która samodzielnie przerobiła swoje stare buty na modną teraz, krótszą wersję.

Film, na którym Kneen krok po kroku pokazuje, jak wykonać metamorfozę butów, by wyglądały jak modne teraz Mini UGG, stał się już viralem. Obejrzało go już 4,4 mln użytkowników.

To jest właśnie zrównoważona moda, a przy tym wyglądają naprawdę dobrze! Można by nawet na tym zarabiać, wykonując także przeróbki dla innych ludzi
Wow, świetny pomysł

- pisali internauci.

Wśród pozytywnych komentarzy, znalazły się jednak i głosy sceptyków, którzy zastanawiali się, czy skrócenie butów dla wciąż zmieniającej się mody rzeczywiście można nazwać racjonalnym i ekologicznym podejściem. Jak jednak wyjaśniła Kneen, buty udało jej się kupić w sklepie z odzieżą używaną i były już naprawdę zniszczone.

Więcej o: