Jak prać kurtkę puchową w domu? Poznaj trik, dzięki któremu zrobisz to w prosty i bezpieczny sposób!

Sezon zimowy powoli dobiega końca, a więc niedługo puchówki będziemy mogli schować głęboko w szafie. Chcąc ją nieco przed tym odświeżyć wiele osób zastanawia się na tym, jak prać kurtkę puchową w domu. Rozwiewamy zatem wasze wątpliwości i zdradzamy trik, który ułatwi tę czynność.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Pielęgnacja kurtki puchowej wciąż kojarzy się z czymś trudnym szczególnie w domowych warunkach. Rzeczywiście nieumiejętne wypranie kurtki puchowej może skutkować utratą jej właściwości oraz estetycznego wyglądu. Znamy jednak sposób, jak tego uniknąć. 

Paulina Sykut-Jeżyna Paulina Sykut-Jeżyna ma modny sweter z Zary. Podobny w Mango

Pranie kurtki puchowej rozpoczynamy od jej prawidłowego przygotowania

Nie ma przeszkód, aby wyprać kurtkę puchową w pralce automatycznej. Informacje takie często możemy znaleźć również na metce, gdzie zamieszczone są dokładne wskazówki, jak zrobić to w bezpieczny dla materiału sposób. Nie można przy tym zapominać jednak o wcześniejszym przygotowaniu nie tylko kurtki, ale i pralki. Mowa tutaj o:

  • wyczyszczeniu pojemnika na płyn i proszek,
  • sprawdzeniu, czy z bębna nie wystają ostre części, które mogłyby uszkodzić kurtkę,
  • wyczyszczeniu bębna wilgotną szmatką,
  • opróżnieniu kieszeni w kurtce,
  • zapięciu wszystkich zamków i wywinięciu kurtki na lewą stronę.

Zadbaj o odpowiednie środki do prania. To kolejny krok do skutecznego wyczyszczenia puchówki

Do prania kurtek puchowych nie sprawdzą się środki, których używamy na co dzień, gdyż mogą one zdeformować puch, przez co utraci on swoje właściwości. Należy zatem zainwestować w detergenty stworzone z myślą o tego rodzaju odzieży. Zrezygnować musimy także z klasycznego płynu do płukania. Możemy go zastąpić ulubionym olejkiem zapachowym, dodając do prania kilka kropli. Ustawienia pralki najlepiej dostosować do wytycznych producenta, natomiast zaleca się ustawienie temperatury maksymalnie na 30 stopni, a obrotów na 400. 

Sweter bez rękawów Ten sweter damski to hit sezonu! HM sprzedaje go za 19,99 zł

Piłeczki tenisowe, czyli sposób na to, jak prać kurtkę puchową bezpiecznie

Zbite kulki puchu to częsta zmora podczas prania puchówek. Można jednak tego uniknąć. Wystarczą czyste piłeczki tenisowe, które możemy kupić w każdym sklepie sportowym czy supermarkecie. Włożenie już czterech piłeczek pozwala na rozbicie naturalnego puchu i pierzu w bezpieczny dla kurtki sposób. 

Więcej o: