Walentynkowe bukiety - kwiaty to zawsze dobry pomysł

Walentynkowe bukiety na prezent to zawsze dobry pomysł. Święto zakochanych wymaga odpowiedniej oprawy, kwiaty ze względu na swoje ulotne piękno są naprawdę wyjątkowe. Który wybór będzie najlepszym i jaka symbolika kryje się za konkretną barwą?

Bukiety na Walentynki - liczba kwiatów

Liczba kwiatów w bukiecie powinna być nieparzysta, jest to bardzo ważny szczegół, ponieważ zgodnie z tradycją parzystą ilość kwiatów przynosi się w formie wiązanki na uroczystość pogrzebową. Bukiety na Walentynki mogą mieć wymiar symboliczny, ilość kwiatów najczęściej odnosi się do lat spędzonych razem. Wbrew pozorom nie trzeba kupować od razu całego naręcza. Dobrze widziana będzie także pojedyncza sztuka, na przykład róża w kolorze wina z długą łodygą. 

Jakie bukiety na Walentynki - kolor kwiatów 

Z pozoru wybór jest oczywisty, najprostsza odpowiedź na pytanie ''jakie bukiety na Walentynki będą odpowiednie'' to: czerwone róże, ale należy pamiętać, że to pewnego rodzaju deklaracja. Czerwona róża oznacza miłość, a co jeśli związek trwa zaledwie kilka miesięcy i nie jesteśmy gotowi na odważne wyznania? W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem będzie delikatny róż, ten kolor niesie ze sobą bardzo delikatny ładunek emocjonalny i spodoba się osobom w różnym wieku. Nietuzinkowej osobowości można podarować bukiet w ekscentrycznym kolorze, na przykład czarnym lub złotym.  

Zobacz wideo Zaskocz ukochaną osobę w walentynki. To prostsze, niż myślisz!

Zobacz też: Prezent na walentynki dla niego. Czym obdarować ukochanego?

Walentynkowe bukiety: trendy na 2022 rok - modne kwiaty 

Oprócz tradycyjnej klasyki w postaci bukietu czerwonych róż w tym sezonie bardzo modne będą też róże w towarzystwie białej kaszki oraz bukiety w stylu boho, na przykład w zestawie z winem. Jakie jeszcze można wybrać walentynkowe bukiety? Trendy na 2022 rok to także florystyczne kolaże z mini bukiecików oraz rośliny plus słodycze. Ciekawym i bardzo symbolicznym pomysłem będą też wieczne róże, które dzięki odpowiedniej konserwacji cieszą oko na dłużej. Inspiracje na walentynkowe bukiety prezentujemy poniżej, część pomysłów można zrealizować samodzielnie, wystarczy ulubiony gatunek, kolorowa folia oraz cukierki na patyczkach. 

Walentynkowe bukiety - inspiracje od klasyki po nowoczesny mix słodkości 

  • bukiet czerwonych róż w towarzystwie balonów 
 
  • bukiet w stylu boho 
 
 
  • kwiecisty zestaw pełen niespodzianek 
 
  • niezwykły bukiet w azjatyckim klimacie 
 
  • wieczne róże 
 
  • róża plus kaszka 
 
  • delikatny róż 
 
  • bukiet na słodko 
 
 
 

Zobacz też: Życzenia walentynkowe. Jak powiedzieć "kocham" w niebanalny sposób?

Więcej o: