Spryskaj buty lakierem do włosów. Pomocny trik, dzięki któremu zwalczysz uciążliwy problem

Lakier do włosów poza swoim oczywistym wykorzystaniem, jakim jest utrwaleniem fryzury, ma wiele innych, nieco zaskakujących zastosowań. Świetnie sprawdza się np. jako utrwalacz do makijażu. Ale to nie koniec! Spryskanie nim wnętrza butów pomoże nam zwalczyć uciążliwy problem, z którym każdy z nas spotkał się choć raz po zakupie nowego obuwia.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Twoje nowe buty farbują skarpetki? A na stopach pojawiają się nieestetyczne ciemne przebarwienia? Farbujące buty to powszechny problem, który wbrew pozorom nie dotyczy tylko taniego obuwia. Na szczęście istnieją tanie domowe sposoby, dzięki którym skutecznie pozbędziemy się tego uciążliwego problemu.

Zobacz wideo

Spryskaj buty lakierem do włosów. Efekt cię zaskoczy

Mimo że, sklepy obuwnicze oferują nam naprawdę wiele preparatów do impregnacji wnętrza butów, które hamują wydzielanie się barwnika, warto najpierw sięgnąć po produkt, który większość z nas ma już w swoim domu. O co chodzi? Właśnie o lakier do włosów.

Kiedy spryskamy nim wnętrze buta, stworzy on na materiale powłokę ochronną, hamującą wydzielanie się barwnika, farbującego nam skarpetki. Zanim jednak założymy buty, musimy pozwolić lakierowi wyschnąć, w przeciwnym razie, zetrzemy skarpetkami cały produkt, nie pozwalając mu zadziałać.

Pieczywo znacznie zdrożeje. Powód? Cena gazu. Ta piekarnia musi zapłacić 900 proc. więcejPieczywo zdrożeje. Powód? Cena gazu. Ta piekarnia musi zapłacić 900 proc. więcej

Z kolei chcąc utrzymać ten efekt na dłużej, musimy regularnie powtarzać ten proces, ponieważ powłoka powstała po spryskaniu butów lakierem z czasem się ściera, w zależności od intensywności użytkowania butów.

Z farbującym obuwiem doskonale poradzi sobie też ocet. Wystarczy przetrzeć wnętrze butów nasączoną octem ściereczką i odstawić do wyschnięcia. Ten sposób ma jednak jeden minus, a mianowicie intensywny zapach, który pozostaje na obuwiu po użyciu octu. Chcąc go usunąć, należy włożyć do butów torebkę z herbatą lub wsypać do nich odrobinę sody oczyszczonej, która wchłonie nieprzyjemną woń.

Weronika ZońGwiazda "Top Model" przeszła metamorfozę. Internauci podzieleni: "starzej o 15 lat"

Więcej o: