Oszust z Tindera wyłudził od kobiet tysiące dolarów. Teraz ofiary planują zemstę

Podając się za syna potentata diamentów, mężczyzna uwodził kobiety w sieci. Następnie wyłudzał od nich spore kwoty pieniędzy. Teraz jego ofiary zabierają głos.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Oszukał 73-latkę metodą "na legendę":

Catfising to podszywanie się pod zupełnie inną osobę - taką, która istnieje naprawdę bądź nie. Oszuści w takich przypadkach wykorzystują ich dane personalne oraz zdjęcia. Zazwyczaj tego typu znajomości nawiązywane są na internetowych portalach randkowych lub w mediach społecznościowych. Ofiarami catfishingu były kobiety, które jakiś czas temu uwierzyły mężczyźnie poznanemu przez aplikację randkową. Wyłudził on od nich ponad kilkadziesiąt tysięcy dolarów. 

Mężczyzna marzeń

Wielu kobietom w początkowej fazie znajomości wydawało się, że właśnie spotkały mężczyznę swoich marzeń. Niestety po czasie okazywało się, że mają do czynienia z seryjnym oszustem. 

Co ciekawe, mężczyzna podawał się za milionera. Sam siebie nazywał "księciem diamentów". Swoje ofiary poznawał dzięki aplikacji randkowej Tinder. Mężczyzna przedstawiał się jako Simon Leviev. Twierdził, że jest synem Lwa Lewiewa - miliardera, potentata diamentów. Po czasie okazało się, że to 31-latek z Izraela o imieniu Hayut. 

Dokument o seryjnym oszuście

Jego ofiarami zostało wiele kobiet, z którymi nawiązał kontakt dzięki popularnej aplikacji randkowej. I to właśnie na nich skupi się jeden z najnowszych dokumentów Netflixa, za którego produkcję odpowiadają twórcy dokumentów "W cudzej skórze" i "Odwal się od kotów". Co ciekawe, ofiary oszusta zaplanowały zemstę na mężczyźnie.

Oszust z Tindera" ("The Tinder Swindler") będzie dostępny na platformie już 2 lutego. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu:

 

Może cię także zainteresować:

Agata Rubik znów stanęła na wagę na oczach fanów: 'Ostro wzięłam się za siebie' (zdjęcie ilustracyjne) Agata Rubik znów stanęła na wagę na oczach fanów: "Ostro wzięłam się za siebie"

Więcej o: