Sonia Bohosiewicz na detoksie. Fani obawiają się o jej zdrowie: "Nie rób sobie krzywdy"

Kilka lat temu bardzo popularna była dieta dr Dąbrowskiej. Wiele gwiazd ją stosowało i zachwalało. Do tego grona zaliczyć możemy, chociażby Sonię Bohosiewicz. Aktorka na Instagramie opublikowała zdjęcie z "detoksu", które zmartwiło część jej fanów.

Więcej o gwiazdach przeczytasz na Gazeta.pl

Choć nie wiemy jaki post, czy detoks tym razem zastosowała Sonia Bohosiewicz to zdjęcie, które opublikowała w mediach społecznościowych, zszokowało i zasmuciło część jej obserwatorów. Aktorka wyjawiła, że jest to jej trzeci dzień detoksu i łatwo nie jest, ale też nie najtrudniej. 

Zobacz wideo

Sonia Bohosiewicz przechodzi detoks

Tak naprawdę na samym początku należałoby się zastanowić, po co gwiazdy stosują detoksy. Część z nich z pewnością robi to dla lepszego wyglądu. Przykładem może być Karolina Szostak, która stosując dietę dr Dąbrowskiej schudła ponad 30 kg i diametralnie zmieniła swój wygląd. Inne gwiazdy robią to dla zdrowotności, by oczyścić organizm z toksyn. Czy do tego grona zaliczyć możemy Sonię Bohosiewicz? W 2017 roku jeden z informatorów "Faktu" powiedział tak: 

Po powrocie z wakacji w Indiach i na Sri Lance wzięła się za siebie. Najpierw przeszła na detoks i przez tydzień piła tylko soki, a potem zdecydowała się na dietę doktor Dąbrowskiej, po której Szostak schudła aż 30 kilogramów. Sonia jest zachwycona i choć jej codzienne posiłki mają razem mniej niż 100 kalorii, czuje się wyśmienicie. Chwali się nawet koleżankom z teatru, że nigdy nie miała więcej energii. Pierwsze efekty cieszą ją tak bardzo, że dodatkowo zaczęła chodzić na siłownie i basen. 

Zakładać zatem możemy, że i tym razem Sonia Bohosiewicz stosuje detoks, inaczej nazywany postem dr Dąbrowskiej. Zaskakiwać jednak może liczba spożytych dziennie kalorii. Według tego, co czytamy wyżej, jest to zaledwie 100 kalorii. Bardzo mało. Z kolei szukając w internecie zasad postu dr Dąbrowskiej, dowiadujemy się, że dzienna liczba spożytych kalorii nie powinna przekraczać 600 kcal. Wciąż niewiele. 

Jak czuje się Bohosiewicz? Porównując detoks do Covidu, twierdzi, że był on zdecydowanie gorszy, jednak wiele osób martwi się patrząc na opublikowane zdjęcie w sieci. 

 
Serio? Polecasz głodówkę?
Nie rozumiem, ale wspieram.
Nie rób sobie krzywdy, nie można tak!
Aż taki detox, że potrzebna podłoga? Ręcznik?

- czytamy. 

Oczywiście pojawiło się również sporo zupełnie innych komentarzy: - "Po trzecim dniu już leci. Ja lubię ten stan wewnętrznego spokoju i wyciszenia" - czytamy. 

Niemniej jednak chcąc przejść na jakąkolwiek drastyczną dietę czy detoks, w pierwszej kolejności powinno skonsultować to z lekarzem, czy dietetykiem. W innym wypadku takie działanie może skończyć się tragicznie. 

Więcej o: