Dodaj do prania cukier. Genialny trik, którego efekt cię zachwyci

Choć coraz więcej z nas rezygnuje ze spożywania cukru, wciąż możemy znaleźć go w praktycznie każdej kuchni. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że cukier poza dosładzaniem potraw, ma także inne, nieco zaskakujące wykorzystanie. Sprawdź, co się stanie, jeśli dodasz łyżeczkę cukru do swojego prania.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Blaknięcie ubrań wraz z czasem użytkowaniem to powszechny problem, z którym spotyka się każdy z nas. Bezwzględu na jakość tkaniny w końcu i tak nadchodzi moment, w którym musimy pożegnać się z naszą ulubioną bluzką w mocnym kolorze, który po czasie stracił całą swoją intensywność. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwolą nam opóźnić ten proces.

Zobacz wideo

Wyblakłe ubrania - jak przywrócić im kolor

Co prawda na rynku możemy znaleźć wiele specjalistycznych produktów, które pozwolą zachować lub nawet przywrócić kolor ubraniom, jednak równie skuteczny w walce z tym problemem okazuje się właśnie cukier, który na ubrania działa niczym odświeżacz koloru.

W tym celu wystarczy zanurzyć ubrania na kilka godzin w roztworze wody z cukrem, a następnie uprać je w pralce. Jeśli z kolei chcesz zaoszczędzić czasu, możesz też wsypać cukier do pralki - prosto do bębna lub do pojemnika na proszek.

Taki zabieg przedłuży trwałość koloru naszych ubrań, nie tylko zapobiegając ich blaknięciu, ale także dodatkowo wzmacniając intensywność barwnika. Co więcej, trik ten sprawdza się zarówno w przypadku białej odzieży, jak i czarnej oraz kolorowej.

Wypróbujecie?

Więcej o: