Pomysł na prezent dla babci i dziadka. Oryginalne propozycje od wnuka i wnuczki

Dzień Babci i Dziadka będziemy obchodzić już na dniach. Jeżeli jeszcze nie przyszedł ci do głowy pomysł na prezent dla babci i dziadka mamy na to radę. Oto kilka ciekawych propozycji do wykorzystania.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Warto docenić swoich dziadków w ich wyjątkowy dzień. Zapewne liczy się dla nich to, że o nich pamiętaliśmy, ale mały prezent z pewnością sprawi im wiele radości. Poniżej przypominamy, jaką datę ma ich święto i proponujemy kilka ciekawych pomysłów na prezent.

Zobacz wideo Zadbaj o swoje rośliny, by żyły dłużej i pozostawały świeże

Kiedy Dzień Babci i Dziadka 2022? Nie zapomnij o ich święcie

Dzień Babci, przypada 21 stycznia, Dnia Dziadka natomiast tylko dzień później, czyli 22 stycznia. Pomimo tego, że są to dwie daty babcie i dziadkowie najczęściej świętują razem, bo tak jest po prostu wygodnie. W przedszkolach, szkołach i wielu domach uroczystości z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka odbywają się w tym samym dniu.

Pomysł na prezent dla babci i dziadka: własnoręcznie wykonane

Przygotowaliśmy dla was kilka ciekawych propozycji, które można wykonać własnoręcznie jako prezent dla naszych babć i dziadków. Niektóre propozycje są trochę trudniejsze w wykonaniu dlatego jeśli prezent ma wręczyć twoje dziecko, pomóż mu w wykonaniu tego kreatywnego pomysłu.

 • Laurka- to najbardziej znana propozycja, która z łatwością wykona każdy.
 • Obraz wykonany ręką lub nogą- wystarczy kupić płótno i pomóc dziecku w odciskaniu kolorowych raczek w wybrany przez nas kształt.
 • Serduszko wykonane z szyszek- w wykonaniu tego prezentu dzieci również mogą potrzebować pomocy. Wybierzcie się do lasu, aby zebrać szyszki. Następnie sklejcie je klejem na gorąco w kształt serca.
 • Urodzinowa przypominajka - wystarczy wybrać elegancką deskę przymocować do niej sznurek u góry a na dole haczyki. Niech będzie ich 12. Wypisz nad nimi nazwy miesięcy. Następnie wypisz imiona osób z najbliższej rodziny na małych kółeczkach wyciętych ze sztywnego papieru. Teraz wystarczy je zawiesić w miesiącu miesiąca, w którym mają urodziny.
 • Wierszyk- naucz swoje dziecko oryginalnego wierszyka lub piosenki dla babci i dziadka. To na pewno będzie niezapomniany prezent.

Pomysł na prezent dla babci i dziadka. Propozycje, które łatwo kupić

Jeżeli nie masz czasu, na własnoręczne wykonanie prezentu wystarczy, że wybierzesz coś spośród oferty dostępnej w sklepach lub w internecie. Oto kilka propozycji, z których na pewno się ucieszą:

 1. album ze zdjęciami wnuka
 2. ramka ze zdjęciem wnuka lub wnuczki
 3. poduszka, na którą naniesiono życzenia lub fotografię
 4. oryginalny kubek z odciskiem stopy i rączki jeśli dziecko jest malutkie
 5. koc z wyszytym oryginalnym napisem lub dedykacją dla babci i dziadka
 6. obraz zrobiony z fotografii babci i dziadka
 7. personalizowany kalendarz
Więcej o: