Wsyp do zlewu pół szklanki soli. Genialny trik, dzięki któremu zaoszczędzisz

Sól znajdziemy z pewnością w każdym domu. Jak się jednak okazuje, poza dosalaniem potraw, ma ona jeszcze wiele innych, zaskakujących właściwości. Co się stanie, jeśli do zlewu wsypiesz pół szklanki soli i zalejesz wrzątkiem? To banalnie prosty sposób, który potrafi uwolnić od uciążliwego domowego kłopotu. Co więcej, pozwoli ci także zaoszczędzić pieniądze.

Więcej domowych trików znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zatkany zlew to powszechny problem, z którym borykał się niemal każdy z nas. Resztki jedzenia, osady z kosmetyków, czy włosy gromadzą się w odpływie, z czasem powodując kłopotliwy zator i towarzyszący mu nieprzyjemny zapach. Zazwyczaj w takich przypadkach sięgamy po specjalistyczne preparaty udrażniające rury, zanim jednak zdecydujemy się na zastosowanie szkodliwego dla środowiska detergentu, polecamy wypróbować domowy i naprawdę skuteczny sposób.

Ma 25 lat, apartament wart 2 mln złotych, ale nie wszystko w jej domu jest idealne:

Zobacz wideo

Niezwykle pomocna w takich przypadkach okazuje się właśnie sól. Wystarczy wsypać do odpływu pół szklanki soli, a po chwili zalać dwoma litrami gorącej wody. Taki zabieg skutecznie udrożni rury, pozbywając się zalegających w nich resztek. Jeśli to jednak okaże się niewystarczające, możesz stworzyć nieco silniejszą mieszankę, łącząc pół szklanki soli z połową szklanki sody oczyszczonej.

Zabiegi te warto też stosować profilaktycznie, dzięki czemu zadbamy o drożność rur, unikając kłopotliwego zatoru. 

Aleksandra TerpińskaPaszporty Polityki 2021. "Bardzo trudno jest mi się cieszyć z tej nagrody w tym kraju"

Więcej o: